FOTO un VIDEO: Kurmenē ar Svēto misi un Ulda Marhilēviča koncertu noslēdzas Pēterdienas svinību «maratons» 5

Vecumnieku novada Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu baznīcā svētdien, 5. jūlijā, ar Svēto misi, mākslas muzeja «Rīgas birža» vīru kora grupas un Ulda Marhilēviča koncertu noslēdzās Pēterdienas svinību «maratons», kas sākās 25. jūnijā.

Svēto misi vadīja Kurmenes katoļu draudzes priesteris Andrejs Mediņš un bijušais kurmenietis, priesteris Bernards Kublinskis, kurš teju 50 gadu kalpo Cēsu draudzē. «Prieks, ka svētnīca atkal atplaukst un dzīvāka kļuvusi ticība, kas kurmeniešos bija padzisusi,» sacīja B. Kublinskis, kurš pirms 89 gadiem kristīts Kurmenes baznīcā. Viņš atzina, ka ikreiz, apmeklējot dzimto vietu, jūtas kā mājās.

Sprediķī A. Mediņš aicināja aizdomāties par vērtībām. «Šis ir laiks, kad sevi jāsakārto un jāatklāj no jauna. Ja katrs sevī to kopā ar Dievu piedzīvos, cits citam kļūsim kā dāvana, svētība un iedrošinājums,» viņš sacīja. Priesteris pateicās visiem, kuri viņu pieņēmuši, un arī tiem, «kuri trin mēles un kuriem riebjas zvanu skaņas, – lai Dievs visus svētī un mīl».

Ciemos bija atbraukusi tekstilmāksliniece Annele Slišāne no Latgales. Četri viņas austie gobelēni no vietējo iedzīvotāju sadāvinātās dzijas un vilnas rotā Kurmenes dievnama altārus. Iespējams, daudzi atceras A. Slišānes savdabīgo dāvanu Latvijai simtgadē – noaustās simt segas jeb dečus no dabas materiāliem. Māksliniece vairākkārt saņēmusi latgaliešu kultūras gada balvu «Boņuks».

Svētku izskaņā muzicēja komponists Uldis Marhilēvičs, vijolnieks Dzintars Beitāns un dziedātāja Antra Stafecka. U. Marhilēviča tēvs Stefans Marhilēvičs savulaik bijis ērģelnieks Kurmenes baznīcā, un mākslinieks apņēmies būt par aizbildni, lai palīdzētu seno instrumentu atjaunot un tas atkal skanētu. «Kurmenē fantāzijas realizējas un brīnišķīgas idejas pārtop realitātē,» redzot paveikto, sacīja komponists.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

pensionare

ATCEROTIES SAVAS BERNU DIENAS KURMENE SLAUKU PRIEKA ASARAS PAR REDZETO UN DZIRDETO INTERNETA, ATMINA IR ARI BIJUSAIS KURMENES ERGELNIEKS,VINS PAT REIZ MANU MAMMU APCIEMOJA BAUSKA,TAS VAREJA BUT VEL NE BRIVAS LATVIJAS LAIKA.TAS ATMINU TAKAS JAU IR BRINISKIGAS,KAD PA VINAM STAIGA.
LAI KURMENITES PARKS AR VISU SKAISTI ATDZIMUSO BALTO DIEVNAMU DZIVO!

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.07 20:29

kundzīt,

Vai tad neviens jums nevar parādīt, kā var rakstīt ar mazajiem burtiem- pašai būs vieglāk un arī mums patīkamāk lasīt.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.08 09:38

Pensionārei

Laikam krievene - garumzīmes ar nav iemācījusies

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.22 20:25

pensionare

Kundzite jau mak rakstit ari pec Jusu prata,ja gruti lasit,Jums,tad nelasiet!

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.11 09:01

Jūs

Arī krievene?

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.22 20:47

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju