FOTO: Tvīda velobrauciens Vecumniekos

Viens no Vecumnieku 15. liliju svētku notikumiem, kas norisinājās pagājušās nedēļas nogalē, bija tvīda velobrauciens piektdienas, 17. jūlija, vakarā.

Svētku notikumus sasaistīja caurviju motīvs «Laiku loki – dzīves loki», savukārt velobrauciena tēma bija «Izbrauc cauri laikam!». Katram, kurš ķērās divritenim «pie ragiem», bija lieliska iespēja izrādīt pagājušo gadsimtu tērpiem raksturīgāko un labāk iepazīt Vecumniekus. Vairāk nekā 30 dalībnieku «izbrauca cauri laikam» un pabija vairākās pieturvietās, kas nozīmīgas gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem. Maršruts ietvēra Aizupes parku, šopavasar izveidoto pastaigu taku ap Jauno ezeru, Sarkano skolu, degvielas uzpildes staciju «Neste» un jāšanas sporta klubu «Gaita».

Pie Sarkanās skolas, kur pašlaik rit remontdarbi, braucējus sagaidīja un daudz interesanta par vēsturisko ēku, ar to saistītiem ļaudīm un notikumiem pastāstīja Vecumnieku pagasta novadpētniecības centra krājuma glabātāja Rita Kovala. «Nestē», kas ir svarīga pieturvieta dažādu motorizētu spēkratu stūrētājiem, velosipēdisti tikās ar degvielas uzpildes stacijas pārstāvi Līgu Veismani. Ciemošanās jāšanas sporta klubā «Gaita» un Tamāras Samuševas stāstījums par aizraušanos ar zirgiem ieinteresēja gan lielus, gan mazus. Bērni priecājās par iespēju zirdziņus paglaudīt un pamielot ar burkāniem.

Pensionārs Valdis Kuzma no Beibežiem braucienā piedalījās ar savas mammas velosipēdu, kas nostāvējis apmēram ceturksni gadsimta bez pielietojuma. Viņš pieļauj, ka fabrikā «Latvello» ražotais divritenis izgatavots 1938. gadā; tam ir oriģināla stūre, rāmis, sēdeklis un aizmugurējais dubļu aizsargs. «Centos piemeklēt tēmai atbilstīgu velosipēdu. Arī tērps man no pagājušā gadsimta – vismaz divdesmit gadu vecs,» teic V. Kuzma.

Brauciens noslēdzās ar pikniku parkā aiz Vecumnieku tautas nama, kur muzicēja dziesminieks Ēriks Loks.

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju