FOTO: Skaļās lasīšanas sacensība Misā

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sākusi skaļās lasīšanas sacensību, kurā piedalās 11 – 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni visā valstī. Ideja aizgūta no Holandes, kur šādas sacīkstes notiek jau vairāk nekā 20 gadu, iesaistot ap miljonu bērnu.

Trešdien, 31. janvārī, skaļās lasīšanas sacensība notika Vecumnieku novada Misas bibliotēkā. Uz to ieradās aktīvākie grāmatu lasītāji no Misas vidusskolas 5. un 6. klases.

Bērni bija izvēlējušies grāmatas no bibliotēkas piedāvājuma un personīgajiem krājumiem. Divas meitenes lasīja Marijas Parras grāmatu «Vafeļu sirdis», kāds puisis bija izvēlējies Ēvalda Grabovska darbu «Hokeja elpas skartie», kas liecina par to, ka arī šajā vecumā bērni lasa dažādu žanru literatūru.

Bērnu sniegumu pēc vienotiem kritērijiem vērtēja žūrija – Misas bibliotēkas bibliotekāre Sarmīte Šlikaite, Misas tautas nama vadītāja Sandra Vēvere un Misas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Madara Lasmane.

Skaļās lasīšanas sacensības laikā bērni dzirdēja daudz interesantu fragmentu no grāmatām, ko izvēlējušies viņu līdzaudži. Šis pasākums veicinās grāmatu lasīšanu un publiskās vai skolas bibliotēkas apmeklējumu.

Izteiktu līderu pirmajā skaļās lasīšanas sacensībā nebija, tāpēc žūrijai bija ļoti grūts darbs. Uz otro kārtu izvirzīti četri lasītāji: no 6. klases – Anna Bērziņa, no 5. klases – Melānija Raimonda Alenčika, Ksenija Jakovicka un Gerts Vilde. Misas bibliotekāre Sarmīte Šlikaite bija priecīga, ka bērni centušies, gatavojušies un bijuši atsaucīgi. Viņa cer, ka skaļā lasīšana būs jauna tradīcija Misas bibliotēkā.

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju