FOTO: Rundāles pils parkā svētkos uzzied rožu un cilvēku tūkstoši 1

Sestdien, 29. jūnijā, visas dienas garumā noritēja 13. Rundāles pils Dārza svētki, kas šoreiz bija neparastāki, jo tika svinēti kopā ar 42. Latvijas Puķu draugu salidojumu.

Svētku laikā trīs reizes tika organizēta ekskursija pa pils rožu dārzu, ko interesentiem vadīja mākslas pētniecības nodaļas galvenā speciāliste, izstāžu kuratore Lauma Lancmane.

Rundāles pils rožu dārzs izveidots viena hektāra platībā abās ornamentālā partera pusēs, aizpildot arhitekta Frančesko Rastrelli projektētos laukumus. Pilij tuvākajos laukumos aug angļu rozes – tās visvairāk līdzinās vēsturiskajām rozēm. Rundāles pils dārzā ir ap 2230 rožu šķirņu, no tām vēsturiskās rozes – ap 600. Vēsturiskās rozes parasti zied vienu reizi – no maija beigām līdz jūlija vidum, bet mūsdienu rozes zied atkārtoti līdz pat salnām.

Dienas gaitā apmeklētāju lielu interesi raisīja tieši ziedošās rozes, kā arī stādu tirdzniecība pils dārzā. Uz svētkiem atbraukušās kolēģes un draudzenes no Smiltenes, Alūksnes un Gulbenes «Bauskas Dzīvei» tā arī atzinās: «Rozes, rozes, rozes – tās tomēr mūs šajā dienā apbūra visvairāk. Piepirkām arī dažādus to dēstus, vecmāmiņai vedīsim to, kuru sauca laikam ‘Best Grandma’.»

Parka ejās ik uz soļa varēja dzirdēt izsaucienus: «Ak, kāds bagātīgs hostu piedāvājums!», «Cik skaistas kannas! Re, te tie augļu koki, kuros aug kopā gan bumbieri, gan āboli!», «Tik nestāstiet man, kur Rundālē ir bankomāts, lai neiztērēju stādos pēdējos uzkrājumus, es taču esmu īsts ziedu maniaks!»

Bērniem dārza centrā bija pieejams burvīgs vēsturisks karuselis, Zaļajā teātrī – izrāde «Princese uz zirņa» un kopīgas rotaļas, kā arī citas aktivitātes.

Noslēgumā daudzi baudīja brīnišķīgo muzikālās grupas «Tautumeitas» priekšnesumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms 3 mēnešiem, 2020.01.24 11:33

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju