FOTO: Rundāles pils pagalmā «satiekas» 20. gadsimta antīkie spēkrati 1

Rundāles pils pagalms sestdienas, 17. augusta, pēcpusdienā bija piepildīts ar automašīnām, kas ražotas, sākot ar 20. gadsimta 20. līdz 80. gadiem.  Uz Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) Starptautisko seno spēkratu salidojumu «Rīga Retro 2019» bija ieradušās vairāk nekā 100 automašīnas.

Pasākumu atklāja Rīgas Motormuzejā ar parādes braucienu uz Rīgas centru, spēkratu vadītāji prezentēja savas automašīnas izstādē Rīgā un pēc tam devās uz Rundāles pili, lai piedalītos Elegances konkursā un demonstrētu auto interesentiem. Šogad pasākums veltīts «Baltijas ceļa» 30. gadadienai.

Rīgas Motormuzeja direktora vietnieks, Latvijas Antīko automobiļu kluba valdes priekšsēdētājs Agris Šmits informē, ka šo pasākumu AAK sadarbībā ar Rīgas Motormuzeju organizē 13. gadu. «Agrāk tika rīkoti lieli pārbraucieni un sportiskas aktivitātes, taču, laikam ejot, uzklausot kluba biedrus un ievērojot auto cienījamo vecumu, pasākumu esam veidojuši kā parādes braucienu un organizējam Elegances šovu, kura laikā transportlīdzekļu īpašnieki var iepazīstināt ar saviem spēkratiem, prezentēt tos uz «sarkanā paklāja»,» pasākuma formātu raksturo A. Šmits. Elegances šovā vērtēja automašīnas izskatu, dzīvesstāstu, komandas noformējuma atbilstību spēkratam un tā ražošanas laikam.

Agra Šmita īpašumā ir vairākas automašīnas. «Šis ir hobijs, kas «ievelk». Ir mašīnas, par kurām var tikai sapņot, jo tās ir ļoti retas un ļoti dārgas, bet, ja skatās mūsu «platuma grādos», tad gribētos dabūt VAZ-2101 jeb «Kapeiku», sirds vairāk velk uz 20. gadsimta 30. gadu automobiļiem, jo tie, manuprāt, ir visskaistākie,» teic kluba valdes priekšsēdētājs. Viņš uz sarīkojumu Rundāles pilī ieradās ar automašīnu «Citroën Traction Avant».

Agris Šmits atzina, ka Bauskas pusē šāda veida pasākumi tiek rīkoti ļoti bieži, jo Bauskā ir Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāle, Uzvarā ir auto kolekcija atpūtas kompleksā «Miķelis», kā arī novadi ir ļoti skaisti un bagāti ar kultūrvēsturiskām vērtībām.

Svētdien, 18. augustā, kluba biedri kopā ar kolēģiem no Lietuvas un Igaunijas startēja «Baltijas ceļa» 30. gadadienai veltītajā rallijā no Lietuvas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.24 11:18

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju