FOTO: Rundāles pils 283. jubilejas svinības 1

Rundālē 24. maijā notika pils 283. jubilejas svinības. Lūgto viesu vidū bija muzeja bijušie darbinieki, restauratori, sadarbības partneri, mākslas zinātnieki, pašvaldību vadītāji, daudzu Latvijas muzeju un citu institūciju pārstāvji. Pils pamatakmens ielikšanas diena – 24. maijs – Rundālē tiek svinēta kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem.

Šoreiz tradicionālajā norisē tika ieviestas pārmaiņas – svētku diena sākās ar Latvijas muzeju speciālistu zinātnisku konferenci, kas bija veltīta muzeju krājuma veidošanas politikai un svarīgām nozares niansēm. Pieredzē dalījās arī Rundāles pils muzeja bijušais direktors Imants Lancmanis un Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis.
Pils jubilejā apmeklētāji kā allaž tika iepriecināti ar vairākām jaunām izstādēm. Aktualizējot tēmu par muzeja krājumu, vairākās Rundāles pils telpās tika atvērtas  kolekciju izstādes: 16. – 19. gadsimta vēdekļi, mežģīnes, vēsturiskās smaržu vāzes jeb popūriji un Spāres luterāņu baznīcas lustras. Mežģīnes un lustras var aplūkot izcilas  kvalitātes digitālajās izdrukās stendos, bet plašā vēdekļu kolekcija un smaržu vāzes ir eksponētas vitrīnās.

Rundāles pils muzeja vēsturisko vēdekļu kolekcija ir izstādīta pils otra stāva Lielajā galerijā. «Bauskas Dzīves» gide šajā ekspozīcijā bija pils muzeja krājuma nodaļas jaunākā glabātāja Rita Preisa: «Kolekcijā ir 76 vēdekļi no Francijas, Anglijas, Itālijas, kas ataino vēdekļu modi un darināšanas mākslu līdz pat 19. gadsimta otrajai pusei. Krājums tiek papildināts, muzejam piedaloties izsolēs, kad iepriekš jau ir ļoti rūpīgi izpētīti katalogi un vēsturisko uzziņu materiāli. Vēdekļus kā ļoti svarīgu aksesuāru eiropieši pārņēma no Austrumiem. Izstādē aplūkojami dažādu laikmetu un stilu vēdekļi, kas izgatavoti no ziloņkaula izsmalcinātiem grebumiem ar šauru zīmējuma josliņu, kā arī no papīra, zīda un mežģīnēm. Neparastā izstāde būs atvērta līdz šī gada oktobrim.»

Porcelāna smaržu vāžu kolekcija un vēsturisko mežģīņu izdruku stendi ir eksponēti anfilādē, kas pils muzeja Zelta zāli savieno ar Balto zāli. Apmeklētājiem, kuri aizraujas ar smalkiem rokdarbiem, mežģīņu attēlu kolekcija ir kā saldēdiens.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms 6 mēnešiem, 2020.01.24 11:54

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju