FOTO: Rundāles pilī nosauc titula «Gada skolēns» ieguvējus 2

Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada konkursa «Gada skolēns» noslēguma sarīkojums 9. maijā aizvadīts Rundāles pilī. Šoreiz godināja 29 jauniešus. Svinīgais pasākums bija kulminācija vairākus mēnešus ilgušam konkursam, kas vispirms noritēja atsevišķās izglītības iestādēs un pēc tam novadu mērogā. Konkurss jau otro gadu pulcē visu četru novadu skolēnus.

Konkursa žūrijā biju novadu izglītības jomas galvenās personas – Māra Bauvare, Vija Ieleja, Zinaida Sparāne un Vija Beļūna, kā arī Bauskas novada izglītības nodaļas metodiķe Baiba Stūre. Jauniešus vērtēja pēc ļoti daudziem kritērijiem – pēc sekmēm, ārpusskolas aktivitātēm, sasniegumiem. Dalībniekiem vajadzēja rakstīt eseju, ko vērtēja Bauskas novada latviešu valodas un literatūras skolotāja Vija Cerusa. Gandrīz dienu ilga jauniešu talantu skate. «Tas bija ļoti ilgs, iespaidīgs un aizraujošs pasākums,» atzīst B. Stūre.

Noslēguma sarīkojumā Rundāles pilī jauniešus sveica novadu vadības pārstāvji. Vārdu pasākuma laikā deva arī jauniešiem. Tika nosaukti īpašo nomināciju ieguvēji. Pamatskolu grupā nomināciju «Par vispusīgām zināšanām» ieguva Matīss Čakšs no Bauskas Valsts ģimnāzijas. Vidusskolu grupā šī nominācija Marikai Čehovičai, Bauskas 2. vidusskolas audzēknei. Nomināciju «Talantu daudzpusība» pamatskolu grupā ieguva Bauskas pilsētas pamatskolas skolniece Klēra Kuļikauska. Vidusskolu grupā šī nominācija Kasparam Kalējam no Bauskas Valsts ģimnāzijas.

Nominācijas palika Bauskas novadā, taču titulu «Gada skolēns» saņēma audzēknes no kaimiņu novadiem. Vidusskolu grupā to ieguva Iecavas vidusskolas 10.a klases skolniece Renāte Estere Liepiņa, kura pati gan nevarēja būt klāt – meitene ir ārzemēs, piedalās starptautiskā debašu turnīrā.

Pamatskolu grupā «Gada skolēna» titulu ieguva Vecumnieku novada Valles vidusskolas 8. klases skolniece Lolita Griškevica. Viņa vērtē, ka recepte uzvarai šādā konkursā ir rakstura īpašības – jādarbojas, jābūt neatlaidīgai un ar lielu gribasspēku. Ļoti svarīgs ir vecāku un skolotāju atbalsts. «Bērnā ir jāiegulda – jāatbalsta, jāpalīdz, reizēm jāatliek savi mērķi, lai palīdzētu meitai īstenot viņas ieceres. Galvenais – bērns ir jāmīl,» saka Lolitas mamma Rita Braumane. «Šī man ir pirmā audzināmā klase, un ir liels prieks, ka man ir tādi skolēni. Es uz Lolitu paļaujos – viņai ir ļoti daudz labu ideju,» atklāj klases audzinātāja Aina Vovere.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Zane.

Žūrijā dāmas vien? Kā tā?

pirms gada, 2019.05.10 16:52

?

Banis gada skolēns??? Nu, nu...

pirms gada, 2019.05.13 10:17

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju