FOTO: Rīga svin svētkus 1

Nedēļas nogalē Rīga svinēja pilsētas svētkus, kas bija veltīti Rīgas leģendām, jo leģendas un vēstures elpa ir tā, kas strāvo Vecrīgas ieliņās, tās senajās celtnēs. Ikviens bija aicināts piedalīties Rīgas svētku svinībās, kas notika no 16. līdz 18. augustam, kad varēja izzināt pilsētas leģendas, teikas un nostāstus, iepazīt galvaspilsētas bagāto vēsturi, baudīt daudzveidīgo kultūras un sporta aktivitāšu programmu.
 
Bija iespēja vērot Vācijas un Nīderlandes ielu cirka mākslinieku priekšnesumus, Prāgas klaunu trupas “Squadra Sua” sniegumu, kā arī tālās Taivānas cirka grupas “FOCA” piedāvāto izrādi “Zemes dziesmas”.

Kā ik gadu, rīdziniekiem un pilsētas viesiem bija iespēja piedalīties “Ostas svētku” rīkotajās aktivitātēs – diennakts basketbola turnīrā “Krastu mačs”, “Ielu mūzikas dienā” un citos tradicionālos, iedzīvotāju iecienītos notikumos. Šī gada svētku jaunums bija Rīgas brīvostas SUP festivāls ar paraugdemonstrējumiem un Latvijas čempionāts SUP sprintā. Svētku apmeklētāji varēja vērot strūklaku šovu “Ūdens stāsts mēness gaismā”.

Tie, kam tuvāks ir aktīvs dzīvesveids, bija aicināti iesaistīties “Pludmales spēlēs”, kas risinājās Lucavsalas atpūtas parkā un Ķīpsalas pludmalē. Tajās ikviens varēja izmēģināt spēkus ap 20 dažādos sporta veidos.

Pieminot Latvijas kino un teātra aktrisi Viju Artmani, kurai 21. augustā šogad apritētu 90 gadu, Rīgas svētkos bija sarūpēta īpaša programma “Vijas Artmanes Lielā nakts”. Tās laikā Latvijas Televīzijas (LTV) filmēšanas grupa uzņēma materiālu LTV jaunākā dokumentālā stāsta, režisores Agitas Cānes-Ķīles un scenārija autores Dairas Āboliņas filmai “Aktrise un laiks. Vija Artmane”.
“Vijas Artmanes Lielajā naktī” vispirms kinoteātrī “Splendid Palace” varēja noskatīties Rolanda Kalniņa dokumentālo filmu “Saruna ar karalieni”, bet pēc tam – visi bija laipni aicināti “Splendid Palace” pagalmā uz sarunu, kurā piedalījās gan Jānis Streičs, gan Artmanes meita Kristiāna, gan arī mazmeita Berta. Sarunu vadīja Daira Āboliņa. Vairākkārt tika pieminēta slavenā filma „Teātris”,  kuras daudzas epizodes tika filmētas arī Mežotnē.

Starp svētku dalībniekiem un apmeklētājiem ik pa laikam bija sastopami arī mūsu novadnieki, tagadējie un bijušie. Teātra muzejā notika tikšanās ar aktrisēm Olgu Dreģi, Baibu Indriksoni un mūsu slaveno novadnieku Ēriku Hānbergu, bet uz kādām no āra estrādēm uzstājās arī novadniece Elza Rozentāle.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms mēneša, 2020.01.24 11:26

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju