FOTO: «Pulsētai» liela atsaucība

Tveicīgās sestdienas, 27. jūnija, vakarā pilsētas pašā sirdī –  Bauskas kultūras centra (BKC) sētā vārtus vēra notikumu pagalms «Pulsēta», kurā ar priekšnesumu uzstājās  grupas «Astro`n`out» soliste Māra Upmane-Holšteine un grupas ģitārists Juris Kalnišs.

BKC direktors Jānis Dūmiņš stāsta, ka «Pulsētas» iecere radusies laikā, kad tikko pēc ārkārtas stāvokļa valstī ar ierobežojumiem tika atļauti publiski pasākumi. «Vēlējamies, lai brīdī, kad tiek atcelti neskaitāmi kultūras sarīkojumi, baušķeniekiem varam kaut nedaudz, bet tomēr sniegt tās sajūtas, kuras mēs visi piedzīvotu, ja nebūtu pandēmijas. Izskatot vairākas norišu vietas, tomēr palikām pie BKC teritorijas, padarot notikuma pagalma «Pulsēta» norises intīmākas un ekskluzīvākas,» vietas izvēli pamato J. Dūmiņš.

Viņš neslēpa, ka izskatīti varianti arī par Bauskas Rātslaukumu, kā arī par pilskalna parka estrādi, bet tādā gadījumā būtu viens vai divi pasākumi, bet tagad tiek piedāvātas dažādas kultūras norises katrā jūlija nedēļas nogalē. Ja būs cilvēku atsaucība, pasākumi turpināsies arī augustā.

Katrs apmeklētājs, neatkarīgi no vecuma, ir viens no 70 maksimāli iespējamajiem dalībniekiem pasākuma teritorijā. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no vecuma, katram apmeklētājam jāiegādājas biļete par pilnu cenu. Lielākā daļa ieejas karšu uz pirmo notikumu pagalma «Pulsēta» koncertu tika iztirgotas tūdaļ pēc Līgo svētkiem, savukārt pirmdien, 29. jūlijā, sākta biļešu tirdzniecība uz šīs nedēļas pasākumiem – 2. jūlijā kinolenti «Apskrien Latviju», 3. jūlijā Liepājas brāļu  – Ainara Virgas un Ulda Marhilēviča – uzstāšanos un 4. jūlijā grupas «Pirmais kurss» koncertu. J. Dūmiņš teic, ka pagaidām atsaucība esot gana iepriecinoša.

Viņaprāt cilvēki aizvien vairāk sākot novērtēt kultūras pasākumus, un līdz ar masu pasākumu aizliegumiem un drošības noteikumiem šādi mazāku formātu sarīkojumi kļūst pieprasītāki, to varot labi redzēt Latvijā afišās – koncerti ir izpārdoti un rīkoti papildkoncerti.

Starp «Pulsētas» pirmā koncerta apmeklētājiem bija arī baušķenieces Ingrīdas Liepas ģimene. «Patiesi jauka atmosfēra, mums bija arī papildu iemesls svinīgākam noskaņojumam, jo dēls Edgars veiksmīgi aizstāvējis bakalaura darbu datorikas zinātņu nozarē un ieguvis arī LU rektora Atzinības rakstu par paveikto,» stāsta I. Liepa.

Vienlaikus viņa uzteic BKC iniciatīvu, nākot klajā ar šādu «šaurāku» formātu, kas atdzīvina «kovidlaika nostopēto» kultūras dzīvi. Mājupceļā no «Pulsētas» sprieduši, cik gan grūti klājies māksliniekiem, kad palikuši bez jebkādiem iztikas līdzekļiem un jāpiekrīt jebkuriem piedāvājumiem...

Līdz apjomīgāka formāta BKC rīkotiem pasākumiem baušķeniekiem vēl jāpaciešas. J. Dūmiņš informē, ka tuvākais lielākais masu pasākums Bauskā gaidāms 12. septembrī, kad iecerēti Bauskas vecpilsētas Pagalmu svētki.

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju