FOTO: Pēterdienas svinības Kurmenē 2

Vecumnieku novada Kurmenē šogad tradicionālās Pēterdienas svinības ir plašākas nekā citkārt, jo tiek atzīmēta Svētā Pētera katoļu baznīcas 150. dzimšanas diena, un svētkus ļauts baudīt desmit dienu garumā.

Svinību programma ir daudzveidīga, tajā iekļauti gan reliģiski, gan laicīgi sarīkojumi. Jau izskanējuši un vēl būs vairāki labdarības koncerti dievnama atjaunošanai, saviļņojusi torņu mūzika, atsaucību guvuši brīvdabas kino seansi, dzejas lasījumi u. c. Skaista dāvana svētkos ir literatūrzinātnieces, valodnieces un rakstnieces Janīnas Kursītes un katoļu draudzes izdotā grāmata «Mīlot Kurmeni». Piedzīvota cepļa atvēršana, amatnieku un mājražotāju tirgus, Pēteru godināšana, tradicionālais Kurmenes tautas nama rīkotais Pēterdienas koncerts.

Vēl gaidāms Jaunā Rīgas teātra aktiera Viļa Daudziņa priekšnesums «Plūdons un Upes dievs», kurā līdzdarbosies mūziķi Ieva Nīmane, Artūrs Bērziņš, Ernests Mediņš un Jēkabs Nīmanis, folkloras ansambļa «Stiprās sievas» piedalīšanās, laivošana, bet svētku pēdējā dienā – svētdien, 5. jūlijā, Kurmenē viesosies mūziķi Uldis Marhilēvičs, Antra Stafecka un draugi.

Apmeklējot Kurmeni, daudziem vislielākais piedzīvojums ir pagastā notikušās pārmaiņas. Nepilna gada laikā, kopš tur kalpo priesteris Andrejs Mediņš, sakārtots parks un muižas apkārtne, atdzimusi vēsturiskā pārvaldnieka māja un mūra baznīca, kas pastāv jau 150 gadu. Kuplāka un aktīvāka kļuvusi katoļticīgo draudze, mainījusies vietējo iedzīvotāju ikdiena.
«Bauskas Dzīves» fotogalerijā – mirkļi no piedzīvotā 27. jūnijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Raida

Mācītāju Mediņu par Latvijas premjeru vai vides ministru : viņš redz, dzird, saprot, prot, spēj un dara nevis pļurkst kā lielākā daļa tā saucamo valsts vīru un attiecīgo institūciju vadītāju. Forš bija dzejas pasākums Kurmenes kultūras namā pašā Pēterdienā. Paldies dzejas lasītājiem par uzdrīkstēšanos dzejas vārdos runāt par joprojām aktuālām lietām.Paldies! Gaidīsim nākamgada Pēterdienu.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.03 08:33

pensionare

Es varu tikai no talienes jusmot,priecaties un labu velet Kurmenei,ka tas istais karognesejs ir god.Medina
kungs,kuram ir sekotaji no talienes un tuvienes.
Kurmene ir manas dzives sakuma gadi,maz naccies tur dzivot,bet garigas saites tura mani nomoda par
KURMENI.Zel ka vairs nevaru apmeklet lielos svetkus,bet ir buts ari agrakajas Peterdienas.Uz augsu,uz augsu lai iet TAVS cels!!!

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.03 17:20

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju