FOTO: Pagalmu svētki Bauskā 1

Ar dažādām aktivitātēm Bauskas vecpilsētas skvēros, pagalmos, Rātslaukumā 12. septembrī noritēja jau desmitie Pagalmu un astotie putras godēšanas svētki, kuru organizatorisko darbu veica Kultūras centrs ar palīgiem, atbalstītājiem, 13 uzņēmumu un iestāžu saimniekiem un darbiniekiem. Jau no paša rīta bija atvērts Zemgales dižtirgus, kur varēja iegādāties daudz un dažādus amatnieku darinājumus, kā arī citas preces.

Rosība un ātra kustība piepildīja vecpilsētas ielas un trotuārus – veci un jauni, ģimenes un vientuļi ļaudis centās paspēt izstaigāt pagalmus, lai aizpildītu loterijas karti ar spiedogiem un reizē izbaudītu dažādos piedāvājumus un pārbaudījumus, kas bija sagatavoti apmeklētājiem.

Ja apmeklējumu sāka no Brīvības bulvāra puses, tad vispirms sagaidīja Bauskas novada sociālā dienesta pagalms, kur atkal lielākā uzmanība bija pievērsta āboliem, kurus bija iespēja nomizot, sagriezt, un vēlāk no tiem izvārīto ievārījumu ziedoja mazturīgām ģimenēm un pensionāriem. Šeit notika arī sacensības par garāko nepārtraukto ābola mizu. Sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska pastāstīja, ka daži bija īpaši gatavojušies – nāca pat ar saviem nažiem. Šoreiz sasniegti rekordi – otrs labākais rezultāts ar 2,86 metrus garu ābola mizu bija Kristīnei Grīviņai, bet veiksmīgākais bija Arnis Roķis – 3,13 metri.

Pēc tam, kad SIA «V+V» autoservisa pagalmā skatīta gan motokluba «MC Bucefals» mototehnika, gan arī jau teju antīki bērnu braucamrīki, nākamā pietura ir Katoļu ielā, kur pirmo reizi ar aktivitātēm piedalās Bauskas novada jauniešu dome. Jaunieši gan aicināja apmeklētājus iesaistīties dažādos pārbaudījumos, gan arī paši aktīvi izstaigāja vecpilsētas pagalmus.

Bauskas Centrālās bibliotēkas un kultūras centra pagalmā bija gan poētiska, Dzejas dienu noskaņu pildīta gaisotne, gan erudīcijas konkurss pieaugušajiem un bērniem par un ap literatūru, par un ap Bausku un novadu.
 
Gana interesants pasākums šogad bija arī ģimenēm ar bērniem. Strautnieku ielas skatu laukumā bija pieejamas izklaidējošas ierīces pašiem mazākajiem apmeklētājiem – tiem, kam tikai gadiņš, un pat vēl jaunākiem.

Svētki bija arī Pestīšanas Armijas (PA) Bauskas korpusa pagalmiņā Plūdoņa ielā 50. Šoreiz te bija vairākas īpašas vēsturiskas ekspozīcijas, jo Pestīšanas Armija šogad svin 30 gadus, kopš tā atjaunojusi savu darbību Latvijā – tas bija 1990. gada 18. novembrī. Un pēc aktivitātēm Rīgā nākamā vieta, kur organizācija atsāka strādāt, bija Bauska.

Daudz interesentu pulcēja lielās koka spēles Saules dārzā. Plūdoņa «uzraudzīti», gan pieaugušie, gan bērni azartiski spēlēja, piemēram, «Mankalu», kur jāsakrāj pēc iespējas vairāk akmentiņu, tos koka galdā pārvietojot no bedrītes uz bedrīti. Spēļu meistars Māris Ozoliņš-Ozols zināja teikt, ka senos laikos to spēlējuši ar pupām, nevis akmentiņiem. Māris gan paskaidroja dalībniekiem dažādo spēļu noteikumus, gan pastāstīja, ka SIA «Aldi» spēles iznomājot dažādiem gadījumiem, uzņēmuma mītnesvieta ir Ciemupē pie Ogres, tur vietējie amatnieki arī izgatavojot lielāko daļu spēļu galdu un kauliņu. Pie galdiem raiti ritēja spēles «Atsitiena biljards», «Bumbiņas», «Eglīšu stādīšana» un citas.

Ļoti liels atbalstītāju pulks bija uzņēmuma «Kvēle» ēkas pagalmā, kur dziedāja vokālās studijas «Pigoriņi» dalībnieki.
Vairāki «Bauskas Dzīves» uzrunātie svētku apmeklētāji pauda priekšlikumus: «Ja gribēja katrā vietā uzkavēties ilgāk, iesaistīties aktivitātēs, kaut ko uzzināt par vecpilsētu, nevis tikai izskriet pagalmus, lai savāktu spiedogus, tad noteikto trīs ar pusi stundu bija par maz. Šajā formātā ar zīmodziņu nospiedumu krāšanu būtu jādod ilgāks laiks pasākuma norisei. Būtu labi, ja svētkos sniegtu iespēju gida pavadībā iziet Bauskas vecpilsētu, jo apmeklētāju pulkā ir arī daudz viesu no dažādām Latvijas vietām. Gan jau arī daudzi baušķenieki paši sen nav kārtīgi vecpilsētu izstaigājuši.»

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz putras baudīšana notika vienā vietā Saules dārzā, un to piedāvāja saimniece Daira Jātniece. Putras bija pieprasītas – jau pusotru stundu pirms svētku beigām viss bija apēsts.

Pagalmu svētku noslēgumu Bauskas Rātslaukumā ievadīja grupas «Ducele» koncerts, un tam sekoja loterija, kuru tradicionāli vadīja Bruno Bahs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lanucis

Ļoti nepatika, vairs nākamgad neiešu.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.26 11:45

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju