FOTO: Noslēdzas šī gada ceļošanas akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» 1

Iecavas kultūras namā sestdien, 12. oktobrī, sirsnīgā gaisotnē, ar balvām un jauku koncertu četru Latvijas novadu – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku – un četru Lietuvas pierobežas rajonu – Biržu, Jonišķu, Pasvales un Pakrojas – vadība, ceļošanas akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» organizatori un dalībnieki simboliski noslēdza šī gada aktīvo tūrisma sezonu.

Latvijas-Lietuvas apceļošanas akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!», ko iedzīvotājiem organizē pierobežas reģionā esošās astoņas pašvaldības, norisinājās no maija līdz septembra beigām. Tās laikā dalībniekiem bija jāapmeklē vismaz 16 no 24 sarīkojumiem un objektiem, kas iekļauti apceļošanas programmā. Akcijas brošūrā savāktos zīmogus, uzrādot fotogrāfijas (telefonā vai fotoaparātā), kurās jābūt redzamam pašam un akcijas objektam, bija jānodod līdz 1. oktobrim kādā no tūrisma informācijas centriem. Tad anketas tika pārbaudītas un no derīgajām izlozēti astoņi galveno balvu – velosipēdu – īpašnieki un desmit papildbalvu – dāvanu karšu – ieguvēji, informē akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» iniciatore, Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.
Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks velosipēdu pasniedza ceļotājam no Lietuvas Mindaugam Rinkevičam. Mindaugs dzīvo Viļņā, šurp atbraucis kopā ar sievu Kristinu. Redzams, ka arī Lietuvā šī pierobežas apceļošana vēršas plašumā – daudz dalībnieku no Kauņas, Viļņas, Šauļiem. Kā Viļņas iedzīvotājs par šo akciju uzzinājis?!

No vienas akcijas «ielēcis» otrā – Lietuvas tūrisma informācijas centri rīko kampaņu «Saliec Lietuvu!». Jonišķu tūrisma un biznesa centra direktore Jurgita Bučinskiene par to jau stāstījusi, ka Lietuvas 60 rajonos katrā iespējams nopirkt magnētiņu, kas ir konkrētā rajona teritoriālās kontūras formā. Ja esi bijis visos 60 rajonu centros, iegādājies magnētiņu, tad, visus saliekot kopā, tu esi izveidojis Lietuvas karti – kā puzli no lauznīšiem. Ažiotāža šajā aktivitātē ir liela. Tā, braucot pēc Pasvales rajona lauznīša savam magnētiņam, M. Rinkevičs nonācis mūsu pierobežā Pasvalē, tur Tūrisma informācijas centrā viņam pastāstīts par akciju «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!». Nolēmuši iepazīt šo pusi, jo Mindaugs nāk no Ignalinas apkaimes, te nebija būts. Šāda veida akcijas ir lieliska iespēja apskatīt un izbaudīt ko jaunu. Lietuvas pierobežā brīnišķīgu atpūtu sagādājusi pastaiga pa Mūsas tīreļa dabas takām Žagares reģionālajā parkā, bet Latvijā atmiņā palicis tiltiņš Iecavas parkā, jo Mindaugam un Kristinai Rinkevičiem tas šķitis ļoti romantisks. Noslēguma sarīkojumā Iecavas kultūras namā ļoti paticis, kā dejojis vietējais jauniešu deju kolektīvs «Jezga».20190621-0150-maf-logo.jpg
Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.24 11:04

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju