FOTO: Misas stāsts izskan Stelpē

Vecumnieku novada Stelpes pagasta pamatskolā 10. februārī izskanēja Misas tautas nama amatierkopu koncertprogramma «Misa – te, kur sirds sit savādāk». Tā veidota un Vecumnieku novada ļaudīm izrādīta Latvijas simtgadei veltītā koncertu ciklā «Septiņi stāsti mūsu novadam».

Koncertā piedalījās Misas tautas nama amatierteātris «MIStērijA», sieviešu ansamblis «Vēja meitenes» un bērnu vokālais ansamblis «Adatiņas». Uzstājās arī Stelpes vidējās paaudzes deju kopa «Stelpe», ko vada Lāsma Skābuliņa.

Misas ciems atrodas Vecumnieku novada Vecumnieku pagasta rietumu daļā pie Jelgavas–Krustpils dzelzceļa, kur ir Misas stacija. Apdzīvotā vieta ir aptuveni deviņu kilometru attālumā no novada un pagasta centra Vecumniekiem un 57 kilometrus no Rīgas.

Ciema veidošanas sākums datējams ar 1962. gadu, kad kūdras fabrikā ieradās tās 18. direktors Jānis Krūmiņš. Misa tapa kā dzīvesvieta kūdras fabrikas darbiniekiem. Būvniecība ciemā ritēja līdz pat 1995. gadam, kad uzņēmuma direktors J. Krūmiņš aizgāja pelnītā atpūtā. Tuvojās pārmaiņu laiks, baseinu un estrādi, kam jau bija izraudzīta vieta, neizdevās uzcelt.

Pašlaik Misā ir aptuveni 700 iedzīvotāju. Ir vidusskola, bērnudārzs, veikals, frizētava, tautas nams, ēdnīca, ik pa laikam durvis ver kāds bārs vai veikals. Ražošana notiek kūdras fabrikā, ko  tagad dēvē par «Greenyard Horticulture Latvia». Ciemā ir 15 daudzdzīvokļu mājas, vienai ir četri stāvi – tas ir novada lielākais nams. Misas iedzīvotāji lepojas ar vidusskolas interešu pulciņiem – tautas deju kopām, koriem un tūrisma pulciņu, ar skaistu sporta zāli un daudziem sporta pasākumiem.

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju