FOTO: Meistarklasē Pilsrundālē gatavo galda lampu abažūrus

Rundāles novada multifunkcionālajā centrā 8. februārī darbojās papīra mākslas meistarklase. To vadīja grafiķe, papīrmāksliniece Ērika Māldere un viņas dzīvesbiedrs dizainers Aigars Lenkevičs.

Centra mazajā zālē mākslinieki iekārtoja pārsteidzoši krāšņu savu darbu ekspozīciju – autortehnikā darinātus gaismas ķermeņus un abstraktus papīra objektus. Izstādi «Visu ziemu šogad pavasaris» varēs aplūkot līdz 5. martam.

Katrs meistarklases apmeklētājs varēja izgatavot galda lampas abažūru no mākslinieku piedāvātajiem materiāliem. Aigars Lenkevičs bija izgatavojis gaismekļu karkasus ar ieskrūvētu spuldzīti un vadiem, bet Ērika Māldere atveda gluži brīnumainu papīru klāstu – gan pašas darinātus papīra lējumus ar kaltētu augu un ziedu elementiem starp papīra slāņiem, gan rūpnieciski ražotu materiālu, kas vienmērīgi un skaisti izliedē gaismu.

Meistarklasē piedalījās 12 dalībnieces. Visas vienprātīgi atzina, ka tā ir ekskluzīva iespēja, un pateicās iniciatorei Lilitai Lauskiniecei – Rundāles novada  kultūras darba speciālistei. Mākslinieku pāris meistarklases organizē ļoti reti.

Ērika skaidro, kāpēc Rundāle bija izņēmums: «Es un Lilita darbojamies Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra ikgadējā mācību programmā «Latvijas kultūras vēstnieki». Tās mērķis ir vietējo kultūras līderu izaugsmes veicināšana, kontaktu dibināšana, dažādu jomu kultūras speciālistu dalīšanās pieredzē. Programmā iesaistījos 2018. gadā, bet Lilita darbojas jau sen. Esmu ļoti priecīga, ka vēstnieku programma ļauj veidot tīklojumu visā valstī, pašvaldībās īstenojot arvien vairāk saturiski nozīmīgu radošu projektu. Kad Lilita mani uzrunāja un lūdza atbraukt uz Rundāli, sapratu, ka  «vēstnieks vēstniekam nedrīkst atteikt». Tā nu esam šeit. Divas dienas un pusi nakts iekārtojām izstādi, nakšņojām Rundālē. Eksponēt papīra objektus ir ļoti sarežģīti – vajag daudz laika un pacietības.»

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju