FOTO: Latvijas Banka» palielina savu ieguldījumu izglītošanas jomā

Desmit patiesības par to, kā no Sprīdīšiem kļūt par savas zemes saimniekiem, – tā jauno «Latvijas Bankas» izglītības politiku īsi raksturo bankas vadība.


Visinteresantākā izglītojošās programmas sastāvdaļa ir «Latvijas Bankas» zināšanu centrs «Naudas pasaule». Ekspozīcijas vadītājs Jānis Motivāns atzīst, ka jau tagad šīs telpas ir Bauskas bijušā rajona iedzīvotāju iecienītas – gaidīti gan jaunieši, gan pieaugušie, gan pensionāri.


Iespaidīgā interaktīvā izstādē «Latvijas Bankas» telpās Krišjāņa Valdemāra ielā 2 jau ieeja noskaņo uz kaut ko īpašu. Veras durvis, un nokļūstam telpā, kur izvēršas iespaidīgs videouzvedums – Sprīdīša naudas meklējumi un atziņas. Beigās veras durvis uz vairākām izstāžu telpām.


Ir daudz iespaidīgu eksponātu – var papētīt, no kā sastāv bankomāts, apskatīt «Latvijas Bankas» monētas, kas savulaik atzītas par skaistākajām pasaulē, iepazīties ar naudas viltotāju instrumentiem.


Tiem, kas vēlas mācīties, pieejama virkne ekspozīciju finanšu darbības sistēmas iepazīšanai. Izstāde «Mums katram ir divi maki – valsts un savējais» vēstī par cenu stabilitātes nozīmi, sasaisti starp valsts un mājsaimniecību budžetu. Daudzviet ir iespējas izmēģināt zināšanas un spējas interaktīvās spēlēs. Apmeklējuma laiks parasti ir divas stundas. Tie, kas vēlas iemācīties ko vairāk, droši vien tur varētu pavadīt visu dienu.


«Naudas pasaules» apmeklējumam var pieteikties mājaslapā https://www.naudasskola.lv

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju