FOTO: Kurmenes un Skaistkalnes viedā ciema idejas atbalstītāji pulcējas pirmajā talkā 8

Vecumnieku novada Skaistkalnē, pierobežas ciemā, ko ar Lietuvu vieno Mēmeles plūdums, sperts pirmais solis, lai nākotnē īstenotu šķietami utopisku sapni par promenādi upes krastā.

Upmalas sakopšanas talka piektdien, 6. novembrī, kopienas aktīvistiem bija apliecinājums sev un citiem, ka pārmaiņas ir pašu rokās.

Ar zāģiem, cirvjiem, trimeriem un grābekļiem teritoriju no pagastmājas līdz apsei pirms vidusskolas ēkas sakopa Kurmenes un Skaistkalnes viedā ciema iniciatīvas grupas dalībnieki un domubiedri, pavisam 36 apņēmības pilni talcinieki.

Iecere nākotnē Mēmeles krastā izveidot skaistu pastaigu ceļu ir teju vai nepiepildāma vēlēšanās, atzina vairāki talcinieki, taču izjutuši milzīgu pacēlumu un iedvesmu, šo ideju atbalstot. «Varbūt te netaps promenāde, taču upes krasts būs sakopts.» «Ja pāris stundās tik daudz padarījām, viss ir iespējams.» «Nākotne ir pašu rokās. Ja gaidīsim, ka te kāds ko veidos un uzlabos, nesagaidīsim. Ir jādara visiem kopā!» Šādus un līdzīgus izteikumus pauda rosīgie entuziasti.

UZZIŅAI
Kurmenes un Skaistkalnes pagastā tiek iedzīvināta viedā ciema ideja. Lauku kopienas pārstāvji ir gatavi izvērst šo iniciatīvu, rīkoties un meklēt praktiskus risinājumus dažādiem izaicinājumiem, lai veicinātu abu pierobežas ciemu ilgtspējīgu attīstību un uzlabotu dzīves vidi.
Viedais ciems – tā ir kopiena, kas vēlas pārmaiņas, tic un seko mērķim, lai ietekmētu savu nākotni.
Pavasarī izveidota Kurmenes un Skaistkalnes viedā ciema iniciatīvas grupa, kas vienojusies, ka pierobežas teritorijas prioritāte ir sakārtota vide un tūrisms, tāpēc darbība tiks virzīta šīs jomas attīstībā un stiprināšanā.
Avots: Kurmenes un Skaistkalnes viedā ciema iniciatīvas grupa.


Pievieno komentāru

Komentāri 8

Skolnieciņš

Šajā skaudrajā laikā nepadosimies un saglabāsim cerību savās sirdīs. Lai gan ārkārtas stāvokļa laiks ir sūrs katram no mums, taču tieši no mums pašiem ir atkarīga mūsu veselība un dzīvība. Būsim piesardzīgi un apzinīgi. Ievērosim visus Ministru kabineta izsludinātos ierobežojumus. Nepieļausim tālāku kovid-19 sērgas izplatību. Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte pasargā mūs no kovid-19 sērgas! Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons patriec kovid-19 sērgu prom no mūsu zemītes! Lūgsim Laimu, lai Laima sniedz mums labu veselību! Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte dod mums garu mūžu! Ticēsim labajam. Lūgsim Latvju Dievus no visas sirds! Būsim veseli un spēka pilni!!!
Labu veselību no sirds vēlot, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs (Skauģu Skauģis)
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
#veselība #drošība #Pērkons #Laima #Māra #izturība #LatvjuDievuSvētība

pirms 4 mēnešiem, 2020.11.10 13:00

skolotājiņš

ne velti jau teica, ka kāds bars "nobrauks no sliedēm", un tu, skolnieciņ, var redzēt ka esi šīs vispasaules afēras pirmais upuris

pirms 4 mēnešiem, 2020.11.10 18:15

bitīt matos

Ak, šausmas! Viens mums te kļuvis par sludinātāju! Bet par talku domājot un promenādi. Jātaisa tā, lai pavasarī pali visu smukumu nenones. Ziemas ggan tādas pašvakas, bet ar Dabu tomēr jārēķinās.

pirms 4 mēnešiem, 2020.11.11 12:15

sapratigais

pirms keraties pie jauniem objektiem vajag domat ka esosos uzturet,estrade pati nozelojamaka novada, laukums pie Lienes veikala, vairak bedru ka asfalta,un tur vel autobusi stav, ,

pirms 4 mēnešiem, 2020.11.13 17:48

INGA

Malači,skaistkalnieši,rūpējās par savu apkārtni,tāpēc jau arī Skaistkalne vienmēr ir tīra,sakopta,prieks tur kādreiz iegriezties.Lai viņiem veicās!

pirms 4 mēnešiem, 2020.11.11 17:36

pedagogs

piekritu,ka vajadzetu sakartot ielas un estradi ,laukums leja ka pec kara,vienas bedres,sporta iela ari lidziga,parvaldniecei to vajadzetu redzet

pirms 3 mēnešiem, 2020.12.08 17:07

Pēteris

Aiga tāpat neļaus

pirms 2 mēnešiem, 2020.12.17 13:09

Pavils

kas var nelaut,deputati jau noteiks

pirms 2 mēnešiem, 2020.12.17 18:37

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju