FOTO: Jāņu dienā Likteņdārzā godina sporta izcilniekus

Likteņdārzā Koknesē 24. jūnijā atklāja izcilo sportistu galeriju, godināja sporta izcilniekus, kā arī notika represētajiem sportistiem veltītās grāmatas atvēršanas svētki. Sarīkojumu apmeklēja arī sportistu delegācija no Bauskas.

Spēcīgais lietus ieviesa korekcijas svētku norisē un stipri samazināja apmeklētāju skaitu. Bija prieks satikt tādas sporta zvaigznes kā Jāni Lūsi, Jāni Ķipuru, Ivanu Kļementjevu, sarīkojumu vadīja populārais sporta komentētājs Gunārs Jākobsons. Savus darbus eksponēja vairāki mākslinieki, īpaši jāatzīmē Jānis Anmanis.
 
Šie pasākumi Likteņdārzā notika Sporta veterānu jubilejas spartakiādes jeb simtgades spēļu laikā, kas norisinājās 23. un 24. jūnijā. Tajās piedalījās gandrīz trīs tūkstoši sportistu.

Latvijas Sporta veterānu savienības prezidents Daumants Znatnajs stāsta: «Mēs gribam atklāt Latvijas izcilo sportistu galeriju, izliekot šeit simts Latvijas spēcīgāko sportistu portretus, kuri pēc tam nonāks Sporta muzeja rīcībā un kurus varēs izmantot sporta popularizēšanai visās Latvijas vietās. Es domāju, tas ir labs piemērs, ka mēs ne tikai dzirdam, kādi viņi ir, bet redzam, kādi viņi ir.

Un otra grāmata, ko mēs esam izdevuši, – par tiem cilvēkiem, kas Latvijas sporta vārdā ir cietuši, nošauti un tomēr aizstāvējuši Latvijas sportu. Tādi cilvēki ir 173. Bet mēs turpināsim – ja kāds zina vēl kādu savu cilvēku, kurš bijis represēts, lūdzu, dodiet Sporta muzejam materiālus, mēs šo darbu turpināsim.»

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju