FOTO: izstādēs «Skola 2020» un «Latvijas Grāmatu izstāde»

No 27. februāra līdz 1. martam starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās ikgadējā starptautiskā izglītības izstāde «Skola 2020», kurā varēja iepazīties ar jaunākajām Latvijas mācību iestāžu piedāvātajām studiju programmām un ko apmeklēja arī mūspuses novadu skolēni.

Izstādē piedalījās valsts un privātās augstskolas, profesionālās izglītības kompetences centri, koledžas, tehnikumi un profesionālās vidusskolas un mācību centri. Jauniešiem tika piedāvāta plaša un daudzveidīga informācija par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, bija pieejamas mācībspēku un studentu konsultācijas, profesiju «pielaikošana» un citas aktivitātes.

«Bauskas Dzīve» izstādē sastapa Iecavas vidusskolas 11. klases skolnieku Kristu Barovski. Viņš atzīst, ka plašais skolu skaits un tas, ka ikviena mācību iestāde un fakultāte piedāvāja kādu «taustāmo» materiālu, kurā aprakstītas visas skolā piedāvātās iespējas gan tiem, kas tikai sāks studēt, studentiem un arī absolventiem, bija visnoderīgākais ekspozīcijā «Skola 2020». Krists stāsta: «Spilgtākie iespaidi, protams, saistās ar atraktīvajiem jauniešiem, kuri ļoti plaši un detalizēti mācēja pastāstīt par savu skolu, fakultāti vai kādu noteiktu programmu. Pat runājot ar to mācību iestāžu pārstāvjiem, kuras iepriekš neapsvēru, sapratu, ka jāpaplašina savs redzesloks un jāskatās uz visu.»

Izstādi no cita skatpunkta vēroja bijusī Iecavas vidusskolas skolniece Valērija Trifonova, pārstāvot Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU), kurā pirmo gadu studē ekonomiku. Valērija četrus gadus regulāri braukusi uz izstādi «Skola», taču šogad piedalījās jau kā LLU pārstāve.

Jauniete atklāj: «Ļoti patika apmeklētājiem stāstīt par izglītības iespējām, jo zinu, kā jūtas viņi, kad gribas zināt visu par studijām un ātrāk tās sākt, pat nemaz neapjaušot, ko īsti grib. Izjūta ir ļoti laba, jo zini, kā ir un ko atbildēt, kad jautā. Šoreiz būt informācijas sniedzējai bija brīnišķīgi, gaisotne, kas valdīja stendā, bija ļoti draudzīga. Šī izstāde man šogad pavērās pilnīgi no cita skatpunkta, un šādi bija daudz interesantāk. Patika iedvesmot jauniešus nākt uz Lauksaimniecības Universitāti un nebaidīties no lauksaimniecības, jo liela daļa studiju programmu ar to pat nav saistītas.»

Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā kļuva arī par iedvesmojošu grāmatu pilsētu, kurā tikās rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji. Trīs dienas Ķīpsalā notika gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums – starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde”, kurā daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvāja Latvijas un ārvalstu izdevniecības.
Paralēli darbojās Lielā skatuve, Rakstnieku viesistaba un Jautrā lasītava.

Pasākumu, prezentāciju, tikšanos bija tik daudz un notika paralēli, ka neiespējami bija pat visu paspēt apmeklēt, piedalīties un vēl izpētīt plašo grāmatu klāstu un kaut ko iegādāties. Izstādes laikā notika vairāk kā 100 dažādu pasākumu, vairāk kā 50 grāmatu atklāšanas svētku.

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju