FOTO: Daudzveidīgi nosvinēta Ribbes dzirnavu 150 gadu jubileja 3

Ribbes dzirnavu 150 gadu jubileja sestdien, 6. jūlijā, Bauskas novada Ceraukstes pagastā, atpūtas kompleksā «Rožmalas», nosvinēta daudzveidīgi, piepildīti visas dienas garumā. Svinības sākās jau rīta pusē ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotā aizraujošā projekta «Novada garšas» pasākumu «Nogaršo Latviju Zemgalē!», ko vadīja aktieris Normunds Laizāns, un izskanēja vēlā vakara stundā ar deju lieluzvedumu «Saule rudzu laukā».

Sanākušos svētku rītā uzrunāja un sveica LLKC valdes priekšsēdētājs ceraukstietis Mārtiņš Cimermanis, kā arī «Rožmalu» īpašnieku pārstāve Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

Šefpavārs Ingmārs Ladigs atklāja savu Zemgales garšu un meistarklasē klātesošo degustēšanai uzbūra trīs ēdienus: kūpināta siera uzkodu, pārlietu ar īpaši gatavotu rupjmaizes mērci; kailgraudu miežu un kartupeļu grūdeni ar cūkgaļas cauraudzīti, pārlietu ar siera mērci, un saldēdienā – biezpiena desertu ar ogām, vārītu krēmu, rupjo rīvmaizi.Dienas gaitā bija vēl vairākas meistarklases – varēja apgūt maizes cepšanu mājas apstākļos, ko skaidroja un demonstrēja vecsauliete Līga Grāve.

Virteņu gatavošanu ierādīja codiete Daira Jātniece.

Svētku dienas izskaņā skatītājus priecēja deju lieluzvedums «Saule rudzu laukā», kura mākslinieciskais vadītājs – Arvils Noviks. Visu paaudžu dejotāji no Zemgales novadiem, skanot latvisko lauku dzīvesziņai un dzīves ritumam atbilstīgiem tekstiem un mūzikai, izpildīja jau daudzos deju svētkos iemīļotas dejas. Bija tematiski precīzi, emocionāli pārliecinoši.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kārlis

Sveiciens īpašniekiem Burmistru ģimenei!

pirms 8 mēnešiem, 2019.07.09 15:52

Jānis!

Paldies Maira!Pasākums izdevies

pirms 8 mēnešiem, 2019.07.09 15:57

Bauska

Paldies LLKC par Novadu garšas pasākumu. Biežāk tādus un vairāk tirgotāju. Bija feini.

pirms 8 mēnešiem, 2019.07.11 12:41

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju