FOTO: Bērzkalnos sarīko Muzikantu saietu

Tradicionālais Muzikantu saiets janvāra nogalē aizvadīts viesu namā «Bērzkalni» Īslīces pagastā, pulcējot ap 80 cilvēku, portālu informēja baušķenieks Valdis Ozols.

Viņš stāsta, ka kopā sanākšana aizsākusies 1987. gadā – gadu pēc mūziķa Artūra Rudoviča nāves kā viņa piemiņas vakars. Tagad tā izvērtusies kā «jauno un veco» muzikantu gadskārtēja tikšanās – atpūtas vakars bez publikas.

«Jaunie rāda, ko iemācījušies, vecie – ko nav aizmirsuši. Šogad bija viesi no Tukuma un Rīgas, jaunie talanti – grupa no Rundāles. Diemžēl netika ielūgtie iecavnieki, madonieši, vietējā metālgrupa M158. Nākamgad droši vien būs citi pārsteigumi, bez tiem neiztikt,» teic V. Ozols.

Viņš skaidro, ka vairums saieta dalībnieku ir aktīvi muzikanti, un janvāris izvēlēts kā relatīvi «tukšs laiks», kad mākslinieki ir brīvāki, taču ne vienmēr visi, kas grib, tiek uz sarīkojumu. Aicināti esot visi, kam Bauskas apkārtnē bijis kāds sakars ar mūziku, –  dziedātāji, instrumentālisti, skaņu operatori, gaismotāji un ilggadēji fani. Domubiedri gādā telpas, aparatūru, reklamējas un sarīko sev svētkus.
«Pasēžam jaukā kompānijā, uzspēlējam labu mūziku, satiekam vecus un arī jaunus draugus, pieminam aizgājušos, kā arī kaļam nākotnes plānus,» atklāj V. Ozols.

Viņš izsaka pateicību Valtam Lindem, Valdim Berezinam, Genadijam Balakirevam par atbalstu.


Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju