FOTO: Bauskas un Rundāles novada deju kolektīvi pirmie Latvijā sāk skašu maratonu

Saistībā ar XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks no 6. līdz 12. jūlijam Rīgā, Bauskas un Rundāles novada izglītības un kultūras iestāžu tautas deju kolektīvi 4. martā pulcējās Īslīces kultūras namā uz pirmo valsts skati, kas palīdzēs izraudzīties tos deju kolektīvus, kuri kļūs par svētku dalībniekiem.

Īslīces kultūras nama zālē trešdien tautas deju lielkoncerta «Saule vija zelta rotu» repertuāra apguves un dalībnieku atlases skatē virmoja liela rosība, ieradušies bija ne tikai dejotāji no 28 kolektīviem, bet arī daudz atbalstītāju.

Dejotāju sniegumu lūkoja XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku (turpmāk – Svētki) tautas deju lielkoncerta «Saule vija zelta rotu» repertuāra apguves un dalībnieku atlases skašu vērtēšanas komisija. Tās priekšsēdētājs Jānis Purviņš – horeogrāfs, Svētku tautas deju lielkoncerta «Saule vija zelta rotu» (turpmāk – deju lielkoncerts) virsvadītājs, laureātu koncerta mākslinieciskais vadītājs.
Vērtēšanas komisijā strādāja: Dagmāra Bārbale – horeogrāfe, Svētku deju lielkoncerta virsvadītāja un horeogrāfe inscenētāja, deju skolas «Dzirnas» pedagoģe; Iluta Mistre – horeogrāfe, Svētku deju lielkoncerta virsvadītāja, Lielvārdes deju kolektīva «Pūpolītis» vadītāja; Zanda Mūrniece – horeogrāfe, Valsts izglītības satura centra vecākā referente, Svētku deju lielkoncerta virsvadītāja, Dziesmu un deju svētku padomes locekle; Inga Pulmane – horeogrāfe, Svētku deju lielkoncerta mākslinieciskās vadītājas asistente un virsvadītāja, deju ansambļa «Teiksmiņa» vadītāja. Darbojās arī tehniskā sekretāre Elīna Ķersele un «draudzīgā novērotāja» horeogrāfe Ilze Mažāne.

20200306-0034-tabula.jpg

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju