FOTO: Bauskas pilsētas pamatskola nedēļas garumā atzīmē simt gadu jubileju 1

Nedēļa pirms skolēnu brīvlaika Bauskas pilsētas pamatskolā bija ļoti rosīga, jo notika ne tikai mācību darbs, bet arī rūpīgi izplānota izglītības iestādes simtgades svinēšana. Skolas vadība tās sākumu datē 1919. gada 22. septembrī.

Katrai skolai, tieši tāpat kā cilvēkam, ir savs «raksturs». Ir jauki, ka pilsētā vidusskolu vidū ir arī šāda mazāka skola ar savu gaisotni un auru, kas izriet gan no senās, skaistās, atjaunotās ēkas, gan no cilvēkiem, kas savu dzīvi izvēlējušies saistīt ar Bauskas pilsētas pamatskolu.

Skolā strādā daudzi pedagogi, kas ir Bauskas pilsētas pamatskolas absolventi, arī vairāki tehniskie darbinieki skolu nav pametuši kopš tās pabeigšanas. Atmiņās dalās sākumskolas un sociālo zinību pedagoģe Baiba Apšāne. No Janeikām ik rītu un vakaru bija jāmēro četri kilometri kājām. «Biju maziņa, manai skolotājai Inesei Ceplei bija jādomā, kā man izžāvēt samirkušās bikses un cimdus. Klase bija vairāk no laukiem. Bijām iejūtīgi, neviens nevienu neapsmēja. Tas bija ļoti interesants laiks –rīkoja ekskursijas, dažādus pasākumus. No ekskursijām citkārt atgriezāmies deviņos desmitos vakarā, bet vēl jāiet mājās, tomēr bija jauki. Paši mazgājām klases, nesām malku krāšņu kurināšanai, strādājām virtuvē,» stāsta B. Apšāne. Pēc tam audzinātāja bijusi Maija Andersone. «Nezinu, vai es pazīstu labāku cilvēku!» ar sajūsmu pauž absolvente.
 
Skolu pabeigusi 1974. gadā, savukārt ap 1987. gadu direktore Izolde Krāģe uzaicinājusi strādāt skolā. «Ļoti liela atšķirība, kādi mēs bijām toreiz, kā ir tagad. Mēs bijām iejūtīgāki. Man ir ļoti labi kolēģi, labas klases un vecāki – man ir ļoti laimējies. Nav bijušas domstarpības. Skola pa šiem gadiem ir kļuvusi skaistāka, gaišāka, viss ir attīstījies. Skolēniem tāpat gribas mīlestību un sapratni, vienalga, kurā gadā.»

Svētku nedēļā bija sporta diena. Savukārt ceturtdiena bija īpaša skolēniem. Notika fotografēšanās mācību iestādes pagalmā, skolas vēstures stunda, kad visās klasēs rādīja bijušā vēstures pedagoga Daiņa Cipuļa sagatavotu prezentāciju par skolas pagātni. 58 slaidos tika atklāta mācību iestādes vēsture.

Kas gan tā būtu par dzimšanas dienu bez tortes?! Tālab skolas vestibilā visus kārdināja «Rimi» cepta teju 42 kilogramus smaga torte ar lielogu mellenēm, zemenēm, vīnogām un piparmētru lapiņām. Klases un arī bērni individuāli nāca pie tās fotografēties. Mājturības un tehnoloģiju skolotājs Valdis Žeikars speciāli šim pasākumam bija uztaisījis paplāti divu metru garumā un 90 centimetru platumā.

Savukārt dienas noslēgumā bija sarūpēts īpašs pārsteigums audzēkņiem – uzaicināta hiphopa apvienība «Kreisais krasts» no Pārdaugavas Rīgā. 


Klašu kolektīvi svētku nedēļā centīgi sniedza priekšnesumus. Klases skolai kaut ko dāvināja – cits dziesmu, 3. klases, piemēram, puzli ar skolas attēlu, 4. klases bija izaudzējušas puķes u. tml. Arī skola nepalika «parādā» – katrs bērns saņēma nākamā gada kabatas kalendāriņu ar skolas foto un īpašu aproci.
 
Audzēkņi savai skolai sarūpējuši četras grāmatas «Mēs savā skolā» ar novēlējumiem, zīmējumiem un foto. Katru ievada klases audzinātāja lapa ar foto, vēlējumiem, tad seko audzēkņu lapas. Arī skolas tehniskie darbinieki iesaistījās darbā. «Atklājām jaunus faktus. Lielākā vērtība šīm grāmatām būs tad, kad skolēni nāks uz salidojumiem,» uzskata I. Semjonova un rāda albumus, kas tapuši uz skolas 95 gadu jubileju.

Skolotāja Gunta Spure ir apkopojusi absolventu atmiņu stāstus, arī skolēnu sacerējumus, un tie uz skolas jubileju izdoti brošūrā «Mūsu skolai – 100». Pašlaik iesieti 40 eksemplāri. Tajā ir 32 absolventu stāsti un 22 tagadējo skolēnu – pašlaik 5.b klases audzēkņu – sacerējumi. Atmiņu brošūras tiek dāvinātas tiem, kuri sūtīja savu stāstu. Ja kāds ļoti grib šo grāmatu, varot jautāt uzņēmumā «Eila», tur ir makets un to izdrukāšot. 


Piektdien notika erudīcijas spēle par skolu, mācīšanos, atklāj Iveta Semjonova. Noritēja arī karjeras stundas, kad bijušie absolventi – vecāki un vecvecāki – stāstīja par savām skolas gaitām un profesiju.

Sestdien skolu dimdināja absolventu soļi. Visus gaidīja atkalredzēšanās prieks salidojumā un balle ar grupu «Lauku muzikanti».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms gada, 2020.01.24 11:05

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju