FOTO: Bauskai tuvajā Biržu pilī atver izstādi «100 mirkļi Latvijā»

Tepat Lietuvā, nepilnu 50 kilometru attālumā no Bauskas un Vecumniekiem, Biržu pils divās zālēs šajā nedēļas nogalē atvērta piecu Latvijas fotogrāfu izstāde «100 mirkļi Latvijā», kas skatāma līdz 26. novembrim.

Fotogrāfi ir no dažādām Latvijas pilsētām, katrs eksponē 20 savus darbus, kopā 100 attēlus, kas tik dažādi un pilnskanīgi atklāj Latviju un tās cilvēkus. Ekspozīcija veltīta Latvijas simtgadei, bet, kā uzsver autori, – tā nav no valsts svētku līdzekļiem sponsorēts pasākums, tā ir tikai pašu iniciatīva – pašu laiks, darbs, nauda.

«Mūs piecus vieno fotogrāfija un mīlestība pret Latviju, tās dabas daudzveidību, tautiskumu un tradīcijām. Ar šo izstādi gribam kaimiņtautai parādīt, cik Latvija ir dažāda un skaista,» sacīja viena no autorēm Dace Ūdre.

Pieci foto draugi – izstādes «100 mirkļi Latvijā» autori ir: Dace Ūdre, Marika Eglīte, Vida Kadiķiene, kas dzimusi Biržu rajonā, bet no 1979. gada dzīvo Rīgā, Česlavs Mazulis un Agnis Šmits.

Izstādes atvēršanā svētdien bija gan publika, gan ziedi un šampanietis, gan lietuviešu folkloras ansambļa muzicēšana. Daži pat uzgrieza danci. Tomēr izstādes «100 mirkļi Latvijā» autorus visvairāk aizkustināja Biržu reģiona muzeja un vietējās pilsētas sabiedrības interese un neviltoti mīļā uzņemšana savās mājās. Patiesi jutušies kā pie seniem draugiem un mīļiem kaimiņiem.


Plašāk lasāms „Bauskas Dzīves” drukātajā izdevumā otrdien, 6.novembrī.

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju