FOTO: Atklāj ikgadējo tūrisma akciju «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē» 2

Piektdien, 3. maijā, projektā iesaistīto pierobežas pašvaldību vadītāji un tūrisma jomas speciālisti tikās Mūsas tīrelī, kas atrodas Jonišķu rajona Žagares reģionālajā parkā, lai precizētu akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē» norisi, noteikumus, saņemtu brošūras un nodotu Iecavas pašvaldībai glabāšanā astoņas galvenās balvas – rūpnīcā Šauļos ražotos velosipēdus. Tie uzvarētājiem tiks pasniegti apceļošanas akcijas noslēguma sarīkojumā 12. oktobrī Iecavā.

Ceļošanas akcijas brošūra, kurā ir publicēta informācija par 24 objektiem un pasākumiem, un papildu apskates vietām kopīgajā maršrutā un kurā jāsavāc spiedodziņi par apmeklētajām vietām, ir pieejama Tūrisma informācijas centros Bauskā, Biržos, Pasvalē, Pakrojā un Jonišķos, informē Inese Turkupole-Zilpure, Bauskas tūrisma informācijas centra (TIC) un šī projekta vadītāja.

Akcija noris trešo gadu, bet šosezon ir daudz jaunumu – visi objekti pieejami jebkurā diennakts laikā; tajos nav ieejas maksas (tātad pārsvarā tie ir pieminekļi, skulptūras, parki, ēkas no ārpuses, bezmaksas svētki pilsētās u. tml.); lai saņemtu zīmogu, akcijas dalībniekam ir jānofotografējas pie akcijas objekta; akcijas zīmogu varēs saņemt Bauskas, Biržu, Pasvales, Pakrojas, Jonišķu tūrisma informācijas centrā, uzrādot fotogrāfijas (telefonā vai fotoaparātā), kurās jābūt redzamam akcijas dalībniekam un akcijas objektam.

Lai novadu apskatei vairāk piesaistītu jauniešus – skolēnus un studentus –, šosezon ir vēl kāds īpašs jaunums: izveidota apceļošanas akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» mobilā aplikācija, tā sāks darboties ar 15. maiju, informēja Jonišķu rajona Tūrisma informācijas centra speciālists Simons Mikolaitis.

Projekta «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» darba grupa satikās Mūsas tīreļa laumu mājiņā – tik romantisks nosaukums dots Gerdas Kinderienes viesu namam. Viņa te uzņem gan tūristus, gan, piemēram, kāziniekus. Un tad Mūsas tīreļa laumiņas ciemiņiem uzliek veikt dažādus darbus un pārbaudījumus. Arī dabas takas iziešana un orientēšanās sacensības ir viens no šādiem pārbaudījumiem, ko 3. maijā veica astoņu pašvaldību pārstāvji. Mūsas tīreļpurvā dzīvojot mistiskas būtnes – laumas, kas uzrodoties vakarā pēc saulrieta; arī raganas, kuras mākot savus vīrus pārvērst par dzīvniekiem...

Šī dabas taka Žagares reģionālajā parkā ir viens no akcijā iekļautajiem 24 apskates objektiem. Mūsas tīreļa izziņas taka ierakstīta Lietuvas rekordu grāmatā kā garākā dēļu laipa purvā, tās kopējais garums turp un atpakaļ – 8 kilometri. Laipa ir gana plata un droši būvēta, tā ka kājas būs sausas jebkurā gadījumā, un izbraucama arī ar bērnu ratiņiem. Mūsas tīreļa ainava atšķiras no Ķemeru purva skatiem, kur samērā daudz akaču un ezeriņu. Mūsas tīrelī ir viens ezers – Miknaiču, kas arī vienīgais dabiskais ezers šajā apkaimē.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms 4 mēnešiem, 2020.01.24 10:46

SVILIS

Nu baigie pāķi,smieklīgi gana!

pirms 3 mēnešiem, 2020.02.28 16:53

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju