Par bērnu dārzu 195

Vēlos parunāt,kā dienas pavada bērnu dārzā mūsu mazie. Es ļoti gribētu,ka no rīta bērnus sagaidītu audzinātaja ar smaidu un bērni sajustu,ka viņi šeit ir gaidīti, ka panāktu pretī , vismaz paskatītos,kas tad te atnācis. Diemžēl attieksme reizēm ir diezgan vēsa un mazais cilvēks to jūt.Kad es (mamma)apmeklēju bērnu dārzu, audzinātāja vienmēr nāca pretī,paņēma pie rokas un ieveda grupā vai tikai mīļi uzrunāja un tas bija pietiekoši,lai saprastu, man te būs labi.Kad pēc darba eju mazajam pakaļ vakarā, bērni vieni darbojās, audzinātāja nav redzama,kad saucu mazo,tad iznāk. Ko par to domā citas mammas?

Pievieno komentāru

Komentāri 195

ilze

Man nav problēmas ar mūsu grupiņu audzinātājām,viņas mums ir jaukas,un mana meitiņa ir apmierināta.

pirms 12 gadiem, 2008.01.19 02:08

mamma

Man bieži gadās, ka atnākot uz bērnudārzu 7:30 audzinātājas vispār vēl nav un nākas stāvēt minūtes desmit pie aizvērtām grupas durvīm. Man arī sākas dārbs un dēļ viņām nākas kavēt

pirms 12 gadiem, 2008.01.19 11:52

arī mamma

Vajag biežāk apciemot šīs iestādes nelaikā un pastāvēt aiz grupiņu durvīm, tad tikai lietas saklausīsiet- kā mīļās audzītes bļauj nelabā balsī uz bērniem un arī vēl kādus vārdus lieto. Saprotu, ka bērnu daudz un nav nekādi enģeļi, taču ar tādu rēkšanu vienam otram mironim kapā jāapgriežas no bailēm. Pieļauju, ka vienu tādu reizi vajag ierakstīt un tad atskaņot vadībai, lai taču protās.

pirms 12 gadiem, 2008.01.19 14:05

xxx

kapec esat tik anonimas,sauciet lietas istaja varda - bernudarzu, grupinas, audzinatajas....

pirms 12 gadiem, 2008.01.19 14:22

mamma

pasaulīte

pirms 12 gadiem, 2008.01.19 15:41

...

Zīlīte

pirms 12 gadiem, 2008.01.19 16:05

mamma 2

kapēc, jāraksta? saiet visām mammām kopā un iet pie vadības, jo tādām skolotājām- bļāvējām bērnudārzā nav vieta. Lai iet uz cietumu audzināt. Kādu piemēru ņem mūsu bērni?

pirms 12 gadiem, 2008.01.19 16:24

Mamma3

A ko vadītāja, piemēram, Zīlītē - ar zobiem un nagiem aizstāvēs. Tur jau tā lieta, ka pārbaudēs un citās reizēs audzinātājas kūst no laipnības, bet nestandarta reizēs atver rīkli līdz Aļaskai. Nav jau viegli grupiņā vairāk kā 20 bērni, visus jau nepieskatīsi, tāpēc nav brīnums, ka sīči viens otru apskrāpē pat audzītēm neredzot. A varbūt viņām kafija jādzer. Sosā audzītēm labi bērni vienā laukumā spēlējas visi kopā un tikmēr šīs var mēles patrīt un kafiju iemalkot.
Manuprāt varētu i romānu sacerēt par katru pirmskolas izglītības iestādi.

pirms 12 gadiem, 2008.01.19 17:02

Irita

Par Zīlīti. Ejot ārā uz laukumu,audzinātājas varētu sakārtot bērnu apģērbu vismaz kad ir auksts. Pārbaudīt vai kārtīgi bērns saģērbies. To var izdarīt arī ārā esot. Aizeju vakarā pakaļ mazais nosalis, muguriņa plika ,bikses nav varējis pats aiztaisīt, tās noslīdējušas uz leju. Un tad brīnās,ka nepārtraukti slimo. Kā kautko teiksi,tavu cietējs būs bērns. Tā nu tas ir un mēs ,mammas, klusējam,uz darbu jāiet,kur atstāt nav.Ir sāpīgi domāt,ķa jūtās mazais cilvēks iemests bezjūtu kombinātā.Kur izeja ????

pirms 12 gadiem, 2008.01.19 21:53

laima

Vislabākais bērnudārzs - Rūķu Māja pie Initas!
audzinātājas super.. ir bērnudārzs ar kristietības piesitienu..
bet ja par tavu bērnu parūpējas kārtīgi tad ir okey!! :)

pirms 12 gadiem, 2008.01.20 01:27

ciba

Par Rūķu māju.Un kāda tā pieskatīšana , ka bērni ziemas laikā staigāja pa ielu bez virsdrēbēm.Puse Bauskas gandrīz apkrita ar sirdi.

pirms 12 gadiem, 2008.01.20 16:30

D.

Mana meitiņa iet Pasaulītē "cālīšos" un varu teikt par audzinātājām un auklīti to labāko.

pirms 12 gadiem, 2008.01.20 16:32

Cibai

Man kaa mammai tomeer interessetu konkreetaak,kad tas ir bijis.Ja jau pus Bauska to ir redzeejusi..Tie nav joki kaut ko taadu apgalvot,tas ir apdraud beernu veseliibu.Taatad runaajiet liidz galam,vai neizdomaajiet pasakas

pirms 12 gadiem, 2008.01.20 19:15

kafijas tante

taisnība - "arī mamma" - vajag biežāk apciemot šīs iestādes!!! cik reizes Jūs esat bijušas pie vadītājas, pie medmāsas, pie grupas audzinātājām uz personīgu sarunu zem 4 acīm, lai aprunātos par savām pretenzijām, aizdomām par audzinātājas darbu?! Cik reizes Jūs esat atradušas laiku, lai pabūtu kopā ar SAVU bērnu grupiņā un paskatītos, kā noris diena , kas "tur" notiek, kad, kā un kāpēc?! Kad un kā audzinātājas dzer kafiju, kā ģērbj bērnus utt.
P.S. kaut kad jau arī kafija ir jāiedzer, jo, atšķirībā no citām darba vietām, audzinātāja nevar paņemt ik pēc stundas vai divām, 15 minūšu vai pusstundas pārtraukumu. Un Jūs, kad mājās dzerat kafiju, tajā laikā nepieskatāt savus bērnus???

pirms 12 gadiem, 2008.01.21 10:14

Ance

...piekrītu tam, ka vajadzētu varbūt vienu dienu pasekot līdzi gan audzinātāju darbam, gan pašiem mazuļiem kā uzvedās ( kā jūtās ) bērnudārzā. Tikai ir viens BET- pa kuru laiku tad? Bērnus uz b/d ved, lai pašas mēs dotos uz darbu. Varbūt darba devējiem jāizsaka priekšlikums- vienu darbdienu apmaksātu iedot, lai varam veltīt bērnudārzu apsekošanai.? arī b/d vadītājas nav sastopamas pēc 16.30, vai ne tā? Kam būtu vienkāršāk, vai mums, vai viņām pakārtot darba laiku tā, lai vismaz vienu dienu nedēļā mēs-mammas varētu satikt savu mazuļu b/d vadītājas savā darba vietā?!!

pirms 12 gadiem, 2008.01.21 11:58

Ieva J.

Man puika iet Zīlītē, esmu ļoti apmierināta ar audzītēm ,ar auklītēm. Mūsu bērni diemžēl nav nekādi eņģeļi un es patiešām apbrīnoju audzītes, kā viņas visu dienu var lielajā troksnī izturēt. Pati diezvai varētu šādu darbu strādāt, nav tik stabila nervu sistēma. :)))

pirms 12 gadiem, 2008.01.21 12:31

Evita

Piekrītu pilnībā Ievai J.Mans puika arī iet Zīlītē,un es arī esmu ļoti apmierināta gan ar audzītēm,gan ar auklīti.
Un manējais nav no tiem mierīgākajiem bērniem!!

pirms 12 gadiem, 2008.01.21 12:58

Mamma

Nebūtu slikti, ja Zīlītē vecāki varētu ieskatīties arī bērnu ikdienā. Kad vedu mazo pirmo reizi, tad mani izstūma laukā, lai tik eju prom, gan jau pašas tiks galā, jo tad visi bērni gribēšot, lai vecāki paliek. Man liekas, ka nav slikta pieredze no citiem dārziņiem, ja vecāki pirmo nedēļu ir kopā dārziņā ar bērniņu un tad, kad bērns pierod, tad arī var palikt bez vecākiem. Arī vecākiem būtu vairāk informācijas par to, kas un kā notiek, būtu labāks kontakts ar audzītēm un varētu redzēt, kas dārziņam ir vajadzīgs. Audzītes grupiņās ir ļoti atšķirīgas, bet bērns pats atrod to īsto, vienīgo, kas viņam ir pati labākā. Mums Zīlītē patīk.

pirms 12 gadiem, 2008.01.21 14:10

Ievai J.

Tieši tāpēc, ka Jums ir švaka nervu sistēma, es, ja būtu b/d kadru daļas vadītāja, tādas kā Jūs pat neņemtu par audzīti vai auklīti b/d-ā, pat ja ļoti gribētu.
Ar bērniem ir jāstrādā īpaši sagatavotām un izglītotām personām ar stabilu nervu sistēmu. Jo nelīdzsvarots cilvēks tikai sačakarēs mana un citu bērnu nervu sistēmu, kam var būt sekas pēc tam visu mūžu!

pirms 12 gadiem, 2008.01.21 14:12

Arī mamma

Vēl jau varam parunāt par dārziņu darba laiku - līdz 18.00.
Pieredze rāda, ka vecāki bērnus paņem ap 17 un tad nu, ja vecāki bērnām atnāk pakaļ ap 18, tad bērnam liek vecākiem pateikt, ka jau 18.00. mājās jābūt audzītei. Protams, atvainojos, ka 1 bērna dēļ jāsēž darbā līdz 18, bet arī man ir darbs... ko nākas kavēt, lai paspētu uz dārziņu. Varbūt var vakarā ap 18 un arī no rīta ap 7 būt viena audzīte vai viena auklīte, kas bērniņus pieskata, lai bērniem nav jācieš dēļ audzīšu attieksmes, ka vecāki vēlu nak pakaļ vai bērniem no rīta jāstāv pie aizslēgtām grupiņas durvīm.

pirms 12 gadiem, 2008.01.21 14:17

Tenkotava

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju