Mācītājs & Meteņi 17

Ari es nepiekritu R Otomera paustajam viedoklim par Meteņiem. Laikam mes paši vel isti nezinam senču tradicijas un ritualus, ka tik naski nosodam visu sen jau zinaamo. Nedzivojam tak mucaa, un berniem jazina ari sis lietinas. ka nekaa 21. gadsimts, un ko tames te runajam par demografiju, un pieaugumu, ja vecaki ar berniem par to nerunaas, tad jau kaa padomijas laikaa ari dzivosim, ar slavenaa vadoņa bildi pie sienas un un triecienpiecgades plaanu!? Un veel- ja mes apspriezam burkaanu un sipolus, tad ari nave ar izskapti paar plecu butu jāķidā, jo redz taa varot uzdzit depresiju un fobiju musu laikmetaa, baznica gan saka ka tas japienem kaa passaprotama realitate, tad kur te problema ar burkaniem un sipoliem!?))Ta jau mes varam aizrunaties par nezin ko , liidz absurdam. Berni paši sapratiis , kas ir kas un atradiis pareizo ceļu, sodienas laikmetaa vini daudz gudraaki jau par mums pašiem, ar iesiikstejušiem uzskatiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Dzērve

Vecumnieku mācītājs ir radikāls un noniecina latviešu vēsturi. Ne viņš, ne viņa sieva, kas dzied ka stabule šim līdz, nav nopelnījuši ne santīma. Viņi ir diedelnieki, kas tikai lūdz, lūdz un lūdz. Paši ir par slinkiem vai glupiem, lai nopelnītu. Tas ir pretīgi, ja dievkalpojumā lūdz draudzei samesties ziemas riepām.

pirms gada, 2019.03.06 21:03

dzērvīt

Vai tu savā prātiņā tā arī neesi sapratusi, ka būt mācītājam nav sabiedriskais darbs, ka tas ir mācītāja darbs un ar to viņš pelna tos santīmus, ka tāpēc vīņam nav jāiet mēslus mēzt? Nu neej uz to dievkalpojumu un neklausies , arī koncerts klubā tev nebūs par velti. UN ko tu zini par latviešu vēsturi?

pirms gada, 2019.03.07 16:45

Joske

Zīgerista baznīcā esat bijuši

pirms gada, 2019.03.06 21:51

resnā Berta

Redzēju dzintara krustu

pirms gada, 2019.03.06 21:53

dabiski

pēc kastrācijas lielākā daļa runču aptaukojas....

pirms gada, 2019.03.07 17:02

minn

njaa , macitaja k-gs , vismaz pec bildes , izskatas pa jaunu, lai mums vel te macitu tik gudri sakramentu. un ja taa padomaa, visi mes eam mirstigi, kaisligi, un parasti cilveki ar parastaam vajadzibaam un lietaam. Arii mācītāji.

pirms gada, 2019.03.06 22:28

sara

Ak, vai! Vieni mācītāji it kā esot par jaunu, lai publiski paustu baznīcas un savu viedokli! Savukārt - citi - pārāk veci, jo ciešot no demences un nesaprotot, ko runā! Tā nav mana fantāzija, bet reālās dzīves novērojumi. Ko tad mēs īsti gribam? Ieprogrammētu robotu, kas diendienā atkārtotu visiem patīkamus, neko neizsakošus tekstus? Žēl, ka nespējam bez naida un agresijas iesaistīties atšķirīgu domu apmaiņā!

pirms gada, 2019.03.07 19:44

patiesi

Būtu smieklīgi, ja nebūtu tik skumji. Mācītājs raksta, ka "negrib aizliegt svinēt Meteņus". Tātad uzskata, ka principā viņam būtu tiesības kaut ko tādu darīt. Jau tas vien šķiet dīvaini. Esot jāpārdomā svētku formāts. Nevaru iedomāties, ka kāds ateists rosinātu pārdomāt baznīcas rituālus. Manuprāt, ir tikai dabiski, ka mācītājam var nepatikt pagāniski rituāli, taču tas nenozīmē, ka no tiem būtu jāatsakās vai jāmaina to formāts. Uztraukties par kartupeļiem un burkāniem mūsu laikos, kad daudz rupjākās formās dažādas ar dzimumattiecībām saistītas lietas redzamas TV, internetā un uz teātru skatuvēm, kur tās vēro simtiem reižu vairāk cilvēku kā uz Vecumnieku galvenās ielas, izskatās liekulīgi. Vispār, šis šķiet gadījums, kad kritika rada pretēju efektu. Ir aizdomas, ka kartupeļi un burkāni tiktu aizmirsti nākamajā dienā, ja mācītājs nebūtu izvērsis šo diskusiju.

pirms gada, 2019.03.19 19:35

dons

Mācītāja kungs būtu labāk paskatijies ko rāda televīzijās (es nemaz nepieminu internetu). Ko tad par to nešausminās un neraksta laikrakstam. Kā jau bija pieminēts avīzītē, gandrīz katrā filmā ir seksa ainas, kuras mierīgi bērni var redzēt. Turklāt ne tikai rietumu bet arī Krievijas un Ukrainas filmās.

pirms gada, 2019.03.20 13:41

luxia

pilniga taisniba donam. ko sodien mums rada talevizijaa un internetaa, ne to vien, pat slepkavibas raada. ko par taam nešausminaas!?? tad kartupeli un burkaani jau tadi pumpurini vien ir, un ta veel tas tiek pasniegts, var teikt- caur puķēm runajot. dzimumziās ir bijušas visos laikos, un buus visos laikos. ja attiecigiem individiem ir problemas uz to, taa mierigi ir vinu darisana. un nav jacepaas te sabiedribaa. un vispaar- kaa te mees saglabasim savu zelta genafondu- ja par to nerunasim un nedarisim!?.

pirms gada, 2019.03.21 14:55

bluķu vilcējiem un dārzeņu mīļiem

Pilnīgi piekrītu mācītājam.Visādas stulbas izdarības neko labu nedod.Labāk jau vilkt bluķi un pēc tam gudri runāt ar mācītāju un izlikties par svēto.Tas ir liekulīgi.Kur tās senču izdarības ir novedušas.Un tāpēc,ka TV rāda visādus murgus,tad ir jāatbalsta arī šādi?

pirms gada, 2019.03.20 18:27

patiesi

Tadicionālās latviešu izdarības var atbalstīt vai neatbalstīt, tā ir katra paša izvēle. Nav obligāti jāpiedalās tādos gājienos vai tie jāvēro.Bet pārmest tām izvirtības slavināšanu mūsu laikos ir vismaz smieklīgi. Un kur tad tās "senču izdarības" jūs ir novedušas? Vai jūsuprāt kāda nelaime cēlusies tieši no tām?

pirms gada, 2019.03.20 18:51

Dr. Aikāsāp

Jau pats fakts, ka cilvēks pilnībā piekrīt kaut kam, ko saka mācītājs, ir pietiekošs, lai šī cilvēka viedokli vērā neņemtu. Ej sēdi baznīcā, pielūdz savu izdomāto draugu, bet liec mierā cilvēkus, kas domāšanā nav tik ierobežoti.

pirms gada, 2019.03.21 11:02

lasītāja

Un ko mācītāja kungs saka par prezervatīvu reklāmu?(Tie Vecumnieku burkāni un āboli man gan arī nepatīk,bet tas vienlaicīgais orgasms ar Durex...)

pirms gada, 2019.03.21 10:43

Traki

Nepatīk gados jauns mācītājs, kuram ir savs viedoklis par notikumiem? Varbūt labāk patiktu cits, nedaudz vecāks, kuram zem talāra dubļainas, nomītas tupeles, izspurusi, nekopta bārda, melna svītra aiz nagiem, un svētruna gara, nesaprotama, apnicīga? Ir mums arī tāds atrodams. Vai arī cits, kurš kā divsejainais Jānuss - viņam gan sieva, gan mīļākā, par ko nesarkst i ne drusku. Brrr...

pirms gada, 2019.04.03 08:35

aga, to traki,

jaa, par šī raksta pirmo daļu pilnibaa piekritu,- ir mums tads zinams)) , otra dala- aritaisniba, - cilveki vien esam ar savaam miesaskaribaam, , tikai japrot gan taas savaldit, jo esam tak civilizetas buutnes, ne lopi.

pirms gada, 2019.04.05 22:12

Speis

Mans šos uzskata par pedofiliem.

pirms gada, 2019.04.12 09:29

Tenkotava

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju