Pagalmu un putras svētki Bauskā

Sestdien, 7. septembrī, no plkst. 11 Bauskas vecpilsētā norisināsies IX Pagalmu svētki un VII Putras godēšana, kur 19 vecpilsētas pagalmos būs iespēja iesaistīties dažādās aizraujošās norisēs, nobaudīt gardas putras un piedalīties loterijā..

No plkst. 10 Bauskas rātslaukumā atradīsies Zemgales dižtirgus, kur būs iespējams iegādāties linu tērpus, dažādus aksesuārus un rotaslietas,  koka un keramikas izstrādājumus  virtuvei,  klūgu pinumus un grozus, svaigi ceptu maizi,  gaļas kūpinājumus, sīpolpuķu stādus, medu, zāļu tējas un citas preces.

PII «Zīlīte» pagalmā (Plūdoņa ielā 60):
no plkst. 11 līdz 15 – «Lelles un rotaļu auto no retro līdz mūsdienām». Kolekcionāra Jāņa Bites privātās kolekcijas izstāde «Rotaļlietu stāsti».
Putras godēšana – rīsu putra ar žāvētiem augļiem.

Bauskas pilsētas pamatskolas pagalmā (Rīgas ielā 32):
plkst. 11 – 15 – «Bauskas pilsētas pamatskolai 100».

Pestīšanas Armijas Bauskas korpusa pagalmā (Plūdoņa ielā 50):
no plkst. 11 līdz 15 – «Sirdi Dievam, roku cilvēkam». Pestīšanas Armija Latvijā, ekspozīcija telpās. Viesos kristīgie klauniņi no Talsiem.
No plkst. 12 līdz 14 lielā pagalma spēle ģimenei, izpletņa spēles, «aklās vistiņas», boulings bērniem, puzle «Uzzini vairāk par Pestīšanas Armiju». Darbosies tējnīca un ziedojumu akcija «Būsim līdzās».
Putras godēšana – norvēģu putra.

Tirdzniecības nama «Kvēle» un «Ģimenes studija» pagalmā (Plūdoņa ielā 48):
no plkst. 11 līdz 15 – «Esi vesels!» – veselīgas, sportiskas un izzinošas aktivitātes visai ģimenei no «Ģimenes studijas»; Bauskas novada jauniešu aktivitātes;
no plkst. 10 līdz 14 – tirdzniecības nams «Kvēle» atver lielo drēbju skapi;
plkst. 12 – vokālās studijas «Pigoriņi» vasaras izskaņas koncerts.

PII «Pasaulīte» pagalmā (Saules ielā 8):
no plkst. 11 līdz 15 – «Ciemos pie Dižozola Rūķa» – iespēja baudīt rūķu viesmīlību un gardo cienastu «Rūķu saldo putru».
Trušu pilsētiņa «Pilsmuižkungi» vecpilsētā – trušu pilsētiņas iemītnieki garauši un to draugi gaidīs ciemiņus bērnudārza pagalmā.
Putras godēšana – mannas putra ar ievārījumu.

Mākslinieku dārzā (Saules ielā 4):

no plkst. 11 līdz 15 – «Kultūras pagalms» – Bauskas novada amatiermākslas kolektīvu koncertprogramma «Sanāciet, sadziediet un sadancojiet».
Putras godēšana – auzu pārslu putra ar raibumiem.

SIA «Cortex» veterinārās aptiekas pagalmā (Plūdoņa ielā 36/1):
no plkst. 11 līdz 15 – «Zirgi. Mīti un realitāte.» Viesos Dabas zirgi, jautājumu un atbilžu stūrītis.
Putras godēšana – zirga spēks ar zirgābolu zapti.

Rātslaukumā (Rātslaukumā 1):
no plkst. 10 līdz 16 – «Zemgales dižtirgus» – medus, maize, vīns un citi gardi labumi, kā arī dizaina un saimniecības lietas Latvijas mājražotāju un amatnieku piedāvājumā.
no plkst. 11 līdz 15 – «Graudi – garam un vēderam!» – rosās apskates saimniecības «Vaidelotes» saimniece Daira Jātniece.
Mākslinieka Ivara Mailīša karuselis «Lidojums uz siltajām zemēm».

Bauskas tūrisma informācijas centrā:
akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!», pašbilde pie Rātsnama ūdens lauvas, loterijas kaste.
plkst. 15.05 – noslēguma loterija.

Bibliotēkas pagalmā (Kalna ielā 18):
no plkst. 11 līdz 15 – «Pārsteidz sevi, izlasi grāmatu! Dažādas izdarības ar grāmatām». Fotoakcija ar grāmatām un to varoņiem, brīvais mikrofons, apslēptās bagātības, mobilā bibliotēka, prāta vingrojumi un citas nodarbes.

Ziedu veikala «Rozīte» pagalmā (Plūdoņa ielā 26):
no plkst. 11 līdz 15 – «Ziedzāļu burvība un dziednieciskais spēks». Ar ziežu un smēru gatavošanas noslēpumiem dalās zāļu sieva Zeltīte Kaviere.

Amatnieku sētā (Bauskas BJC, Kalna ielā 14):
no plkst. 11 līdz 15 – «Priecīgs Tu nāc, darboties sāc!».
Putras godēšana – priecīgā putra.

Bauskas muzeja pagalmā (Kalna ielā 6):
no plkst. 11 līdz 15 – «Amatnieku meistarstiķi».
Putras godēšana – bukstiņbiezputra ar speķi.

Strautnieku ielā skatu laukumā pie Mēmeles:
no plkst. 11 līdz 15 – «Burbuļo, mutuļo, zivju zupu gatavo!». Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrības aktivitātes.

Bauskas Svētā Gara baznīca (Plūdoņa ielā 13a):
no plkst. 11 līdz 15 – izstāde «Reformācijai 500». Latvijas Nacionālā arhīva un Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda kopdarbs;
no plkst. 12 līdz 14 – «Manas pilsētas baznīcas dārzs?!». Sarunas par Baznīcas dārza labiekārtošanas koncepciju projekta «Mēs savam novadam» ietvaros.

Veļas mājas pagalmā (Katoļu ielā 2):
no plkst. 11 līdz 14 – «Lielā veļas diena». Lielie ziepju burbuļi un rožu darināšanas darbnīca kopā ar mākslinieci Lauru Matildi Ikerti;
plkst. 13 – biedrības «Meistars Gothards» projektu «Uzplaukšana» un «Ziedēšana» svinīga atklāšana. Projektus atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Zemgales Plānošanas reģions, Latvijas Valsts meži un Bauskas novada pašvaldība.
Putras godēšana – uzputenis.

IU «Novads» pagalmā (Rīgas ielā 5d):
no plkst. 11 līdz 15 – «Bauskai 410. Ciemos vecajā Ģērētavas pagalmā». Pārsteigums Ģērmaņiem un ģērmaņiem.
«Satiec stāstniekus!» – Zemgales stāstnieku festivāls Bauskā. Stāstniekus atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un «Latvijas Valsts meži».

Bauskas Sv. Sakramenta katoļu baznīcā (Katoļu ielā 2):
no plkst. 11 līdz 15 – svētku apmeklētāji laipni aicināti ielūkoties baznīcā un baznīcas dārzā.

Sociālā dienesta pagalmā (Rūpniecības ielā 7):
no plkst. 11 līdz 15 – «410 āboli ābelē!». Biedrības «Aspazija» čaklo rokdarbnieču un Dienas aprūpes centra jauniešu rehabilitācijas grupas darbu izstāde. Iespēja iegādāties dažādus rokdarbu izstrādājumus, rotas un citus aksesuārus.
Apmeklētāji aicināti iesaistīties radošās aktivitātēs «Par un ap ābolu» – sporta atrakcijā «Āboli ābelē», konkursā «Garā miza», sagatavot un vārīt ābolus ievārījumam «100 burciņas labdarībai», zīmēt etiķetes un rakstīt labus vārdus burciņu noformēšanai, spiest ābolu sulas un degustēt tās.

Atpūtas laukumā Dambja ielā:
no plkst. 11 līdz 15 – «Bauskas Motormuzejs – foto retro spēkratā!»;
«Bauskas novads – veselai videi un sabiedrībai!». «ENGRAVE» jeb Latvijas – Lietuvas pārrobežu projekts «Zaļās infrastruktūras pilnveidošana zemieņu upju ainavā». Bauskas novada zaļās infrastruktūras pilnveidošanas risinājumi upju ainavā un pļāvēja-amfībijas prezentācija. Projekta «Pasākumi Bauskas novada sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei» ietvaros saruna par bērnu veselību un imunitāti, iespēja pārbaudīt savu veselību;
«Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programmas 2014. – 2020. gadam telts». Izmanto mobilo lietotni «LAT LIT VIETA», fotografē programmas objektus Bauskā un apkārtnē, un saņem balvas;
Zemessardzes aktivitātes.

Lai piedalītos loterijā, pasākuma apmeklētājiem jāiegūst deviņi spiedogi uz pasākuma kartes. Spiedogotās kartes līdz plkst. 15 jāiemet loterijas kastē Bauskas rātsnamā, izlozes sākums plkst. 15.05.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju