Zemgales reģiona pašvaldību vadītāji pulcējas Iecavā

Iecavā šonedēļ tikās Zemgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītāji, lai spriestu par deinstitucionalizācijas jautājumiem un reizē iepazītos ar Iecavas novadā pēdējos gados paveikto.

Zemgales pašvaldību vadītāji 17. oktobrī aizvadīja arīdzan Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdi. Dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Iecavas novada uzņēmumu SIA «Vizulo» un apskatīt īstenotos projektus. Redzētais atstāja pozitīvu iespaidu – tā atzina pašvaldību vadītāji.

Par Iecavas novadā paveikto sanākušos informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece-Jostmane. Pēdējā gada laikā Iecavas novadā iesākti vairāki lieli projekti. Pirmsskolas izglītības iestādes «Cālītis» teritorijas labiekārtošana izmaksāja 693 303,84 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN). Šeit darbi jau pabeigti. Vēl aizvien turpinās darbi Skolas ielā, kuras pārbūves izmaksas ir 1 473 511,10 eiro ar PVN. Vēl joprojām rit sporta laukuma izbūve pie Iecavas vidusskolas – tur izmaksas ir 482 680,07 eiro ar PVN.

Vēl viens projekts ir Sarkanās skolas jumta pārbūve, šeit izmaksas veido 176 922,58 eiro ar PVN. Citu pašvaldību vadītāji interesējās, kāda plānota šim namam nākotne. Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks atzina, ka pagaidām nav skaidrs, kas turpmāk ēku apdzīvos.

Vēl viesus interesēja, vai projektu rezultātā Iecavas novada parādsaistības jau nepārsniedz desmit miljonus eiro, kas nelielai pašvaldībai skaitās liels parāds. Jautājumu iemesls bija fakts, ka gandrīz visi lieli projekti īstenoti ar pašvaldības finansējumu, bez Eiropas fondu piesaistes. Iecavas novada izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs skaidroja, ka parādsaistības šo summu nesasniedz, bet precīzu skaitli nenosauca – esot ap septiņiem astoņiem miljoniem eiro.

Plašāk – «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju