«Windau» Bauskā pārtrauks darbu 2

Ar šodienu, 1. jūliju, stājas spēkā jaunie noteikumi attiecībā uz atbalstu mazajām koģenerācijas stacijām – būtībā atbalsts vairs nav paredzēts. Bauskā šāda koģenerācijas stacija pieder SIA «Windau».

Uzņēmuma pārstāvji «Bauskas Dzīvei» apstiprināja, ka stacija darbu pārtrauks. «Saskaņā ar likumdošanu pēc 30. jūnija nav paredzēts nekāds atbalsts SIA «Windau» koģenerācijas stacijai. Attiecīgi cena, par kuru iespējams pārdot saražoto elektroenerģiju, būtiski samazināsies. Tas padara stacijas ekspluatāciju par ekonomiski neizdevīgu. Tāpēc stacijas darbība pēc šī datuma tiks apturēta. SIA «Windau» izvērtē alternatīvas iespējas, tai skaitā ražošanu maksimumstundās, kad ir liels elektroenerģijas un/vai siltumenerģijas pieprasījums, vai arī domāsim par iekārtu pārvietošanu,» informēja SIA «Windau» biroja vadītāja Ieva Mežatuča.

SIA «Bauskas siltums» valdes loceklis Ilmārs Rūsis apliecināja, ka pēc šķeldas katlu mājas izbūves koģenerācijas stacijas darbības pārtraukšana pilsētas ikdienu nekādi neietekmēs. «Neviens Bauskā neko nepamanīs. Sākot ar pirmdienu sāksim kurināt ar šķeldu,» sacīja I. Rūsis.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ģenerācija

Cik tad sen viņa darbojas?

pirms 2 gadiem, 2017.07.01 18:05

A

«Neviens Bauskā neko nepamanīs,» sacīja I. Rūsis.
Tikai rēķinos droši vien jaunajā apkures sezonā pamanīs.

pirms 2 gadiem, 2017.07.02 10:57

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju