Vietējie gurķi jau tuvu gatavībai

Pilnos ziedos tūkstoš kvadrātmetru platībā Bauskas novada Gailīšu pagasta dārzniecības «Ints un Co» siltumnīcās slejas gurķu stādi, pirmās ražas ievākšanai nepieciešama vēl kārtīga nedēļa, spriež  uzņēmuma vadītājs Ints Jākobsons.

Zaļie, kraukšķīgie dārzeņi šeit intensīvi tiks audzēti līdz jūlija vidum, vēlāk platības atvēlēs krizantēmu stādiem.

I. Jākobsons šajā sezonā īpašas atšķirības ar citiem gadiem nesaskata. «Sējam februāra sākumā, šogad 1300 stādu divās siltumnīcās iestādījām marta otrajā nedēļā,» nianses atklāj Gailīšu puses uzņēmējs, piebilstot, ka ar izvēlētajām šķirnēm daudz neeksperimentē, izvēlas pārbaudītas vērtības. Pusgarajiem, gludajiem tā ir ‘Melen’ un ‘Katrina’, bet īso, rupjkārpaino – ‘Merengue’ un ‘Mirabelle’. «Mums vajag, lai augs būtu pacietīgs un izturīgs un auglis būtu aromātisks un garšīgs,» šķirņu izvēli pamato I. Jākobsons.

Augu labvēlīgai attīstībai galvenais priekšnosacījums esot pietiekami daudz gaismas. Marta sākumā apmākušos dienu bijis gana daudz, tas pakoriģējis arī gurķu stādīšanas laiku siltumnīcā.

No pagājušās piektdienas uzņēmuma veikalā «Rozīte» un uz vietas dārzniecībā nopērkami Uzvarā augušie salāti un sīpolloki. Tie netiek audzēti lielos apjomos, stādīti vien sortimenta dažādībai un siltumnīcas zemes racionālākai izmantošanai, skaidro I. Jākobsons. Pirmie salāti tirgoti par sešiem eiro kilogramā.

Pavasarim raksturīgā rosība sākusies arī citviet. Iecavas novada zemnieku saimniecībā «Liepziedi» plēves siltumnīcās šonedēļ tiek izstādīti gurķu dēsti. Saimniecības īpašnieks Egils Druviņš atklāja, ka gurķiem atvēlētās platības saglabātas iepriekšējās – ap 3,5 hektāriem, tās mazināt vai palielināt pagaidām nav plānots. Pirmo gurķu ievākumu E. Druviņš prognozē maija sākumā. Siltumnīcas tiek kurinātas ar malku, tās krājumi jūtami patukšojušies, jo bijis auksts marts. Tas atspēlējas uz produkcijas pašizmaksu. Gala cenu saimnieks neņemas kalkulēt, šajā jautājumā viņš ir lakonisks – visu noteiks tirgus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju