Vecumnieku novada ciemos paaugstināsies maksa par ūdeni un kanalizāciju

No šodienas Misas un Beibežu ciemos Vecumnieku novadā paaugstināsies SIA "Kūdrinieks" sniegto ūdenssaimniecības un kanalizācija pakalpojumu tarifi, lēmusi novada dome.

Tarifs ūdens iegūšanai un piegādei līdz patērētājiem, kanalizācijas notekūdeņu savākšanai un novadīšanai līdz attīrīšanas ietaisēm Beibežu ciemā spēkā ir no 2006.gada 12.oktobra. Līdz šim kubikmetrs ūdens maksājis 1,1 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet jaunais tarifs paredz 45% sadārdzinājumu - līdz 1,6 eiro ar PVN. Savukārt kanalizācijas pakalpojumi ciemā kļūs par 44% dārgāki, sasniedzot 2,65 eiro ar PVN par kubikmetru līdzšinējo 1,84 eiro ar nodokli vietā.

Savukārt Misā tarifi ir spēkā no 2013.gada 1.februāra. Cenu palielinājums Misā gan nebūs tiks ievērojams kā Beibežos. Tarifs par ūdeni pieaugs par 13% no 0,77 eiro līdz 0,87 eiro ar PVN par kubikmetru. Savukārt par kanalizācijas pakalpojumiem iedzīvotājiem būs jāmaksā par 22% vairāk - 1,54 eiro līdzšinējo 1,26 eiro vietā.

Pakalpojuma sniedzējs skaidroja, ka palielinājusies maksa par elektroenerģiju, ūdens un notekūdeņu analīzēm, darbinieku darba alga un ar to saistītās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, ūdenstorņa dezinfekcijas un ūdens atdzelžošanas stacijas apkopju izmaksas, kas ir galvenie izmaksu posteņi aprēķinu kalkulācijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju