Uzvarā skrien jauni un pieredzējuši skrējēji

Rudens skrējienā «Uzvaras apļi» saulainā 15. oktobra pēcpusdienā piedalījās vairāk nekā pussimts skrējēju no Bauskas, Ogres, Rundāles un Vecumnieku novada.

Sesto «Uzvaras apļu» skrējienu organizē Aina un Modris Indriksoni. Bez viņiem skrējējus vienviet pulcēja sporta centra «Mēmele» galvenā speciāliste Inga Ūbele un basketbolists Renārs Rutkus, kurš strādā Īslīces SOS bērnu ciematā un skrējienā aicināja piedalīties ciemata jauniešus.

«Garo distanču skrējieni kļūst ļoti populāri. Ja cilvēks būs spēcīgs un izturīgs, tad palielināsies darbaspējas, būs enerģiskāks un aktīvāks ikdienā,» tā A. Indriksone.

Viņa atklāj rudens skrējiena idejas rašanos. «Pirms daudziem gadiem piedalījos skrējienā Lietuvā. Tur pasākumu organizēja par godu kādam vietējam ļoti populāram dzejniekam. Skrējām no viņa mājām līdz skolai. Finišā dziedāja un dejoja vietējie, ēdām medusmaizes un dzērām pienu. Ko līdzīgu varētu rīkot par godu Vilim Plūdonim, bet nolēmu, ka skrējienu organizēšu dzimtajā Uzvarā,» atklāj Aina.

Vairāki sportotāji izteica priekšlikumu pasākumu organizēt divas reizes gadā – rudenī un pavasarī. «Ideja ir ļoti laba. Viens skrējiens var notikt Uzvarā, bet otrs citā Bauskas novada pagastā.»

Zēnu grupā, kuri dzimuši līdz 2006. gadam, 1,2 kilometru garo distanci ātrāk pieveica uzvarietis Maksims Tolkačevs, otrais – Dāvis Smiltnieks no Bauskas, savukārt trešais Jānis Bidzāns no Īslīces. Meitenēm šo pašu attālumu visātrāk noskrēja Aleksandra Mitusova, otrā – Laura Smane, bet trešā Anna Kose.

Zēnu un jauniešu grupā no 2001. līdz 2005. gadā dzimušajiem ātrākais 3,3 kilometru garajā distancē izrādījās Reinis Krīgalis no Uzvaras, aiz sevis atstājot baušķeniekus Gintu Zilpuri un Andri Skadiņu.

Meitenēm šajā grupā ātrākās skrējējas bija no Bauskas – uzvarēja Selīna Balakāne, sudrabs Danielai Brilovskai, savukārt bronza Ievai Kudlānei.

Garāko, 4,4 kilometru distanci pieaugušo grupā visātrāk pieveica viesi no Vecumniekiem. Uzvarēja Jānis Seglickis, otrais Mārtiņš Šteinalts, bet trešais uzvarietis Kaspars Priedols.

Sievietēm nepārspēta palika Zane Kaspere no Uzvaras, otrā – Elīna Barone no Ogres, bet trešā Sendija Jakobsone no Uzvaras.
Apliecinot, ka vecums ir tikai skaitlis, vairāk nekā četrus kilometrus garo distanci pieveica arī 73 gadus vecā Velta Bruce no Mežotnes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju