Uz grants autoceļiem iestājies šķīdonis 5

Saistībā ar atkusni un nokrišņiem uz grants ceļiem praktiski visā valsts teritorijā ir sācies šķīdonis un tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām, portālu informēja uzņēmumā Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskajiem apstākļiem.

Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti.

Šobrīd transporta masas ierobežojumi ir ieviesti uz mūspuses autoceļiem: Bauska - Linde (P88) posmā no Vecumniekiem līdz krustojumam ar valsts vietējo ceļu Druva - Birzgale - Valle (V995) (28,3.-46,75.km) un Druva - Birzgale - Valle (V995) posmā no krustojuma ar valsts vietējo ceļu Enkurnieki - Birzgale (V979) līdz Vallei (6.-19,675.km).

LVC atgādina, ka atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas. Šo satiksmes ierobežojumu ievērošanu pastiprināti kontrolē LVC reģionālo nodaļu speciālisti sadarbībā ar Valsts policiju. Šķīdonī bez ierobežojumiem atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

HA

un kuru tas rausta?- fūres rullē uz nebēdu. Vismaz pa Krievgaļu ceļu visa gada garumā nekas nemainās, kā brauca, tā brauc.

pirms 9 mēnešiem, 2018.03.13 11:22

Nacionaloptimists

Pēc šķīdoņa nāks ziedonis.

pirms 9 mēnešiem, 2018.03.13 18:41

Aina

Nesmīdiniet manus sānus! Brauc visu laiku!!!! Kā man uz to reaģēt? Kā man pēc tam izbraukt ar savu vieglo auto? Kam un vai ir vērts kādam zvanīt? Kurš to kontrolē?

pirms 9 mēnešiem, 2018.03.14 07:48

zinātājs

Ir jāzvana pa tiešo uz Balto namu Latvijas saimniekiem, jo vietējiem kangariem nav dots mandāts izlemt kaut vismaznozīmīgāko jautājumu!

pirms 9 mēnešiem, 2018.03.14 08:22

Daina

Ceļi ir vienkārši briesmīgi un fūras brauc visur par ko mēs maksājam ceļa nodokli. drīz varēs izmantot tikai k2

pirms 9 mēnešiem, 2018.03.14 10:12

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju