Tūrisma sezona sākas «Balttour 2018» izstādē Rīgā

Janvārī un februārī notiek tradicionālie tūrisma gadatirgi. Baušķenieki jau pabijuši starptautiskajā izstādē «Adventur 2018» Viļņā.

Pirmo reizi Viļņā Bauskas tūrisma informācijas centram (TIC) bija savs stends. Tūrisma organizatore Valentīna Metniece stāsta, ka stendā tika izrādītas jaunās kartes, jauni apskates objekti. Apmeklētāju uzmanību izpelnījās Bauskā ražotā alus degustācija. Uz Viļņu bija aizvesta īpaša spēle ar pārsteigumu kasti. Pienākšana pie Bauskas stenda pārvērtās par atraktīvu ciemošanos, kur līdztekus stāstījumam par apskates objektiem varēja nobaudīt alu, spēlē iegūt balvu no pašvaldībām un tūrisma objektiem.

«Mēs atzinīgi novērtējām iespēju izkārtot materiālus atsevišķā stendā. Interese bija liela, triju dienu garumā apmeklētāji pie mums piestāja nepārtraukti. Nodibinājām kontaktus ar gidiem un ekskursiju plānotājiem. Šovasar mūspusē ceram ieraudzīt daudz vairāk viesu no Lietuvas,» tā «Bauskas Dzīvei» atzina Bauskas TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Šīs nedēļas nogalē – šodien, rīt un parīt – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada tūrisma pakalpojumu sniedzēji piedalīsies tūrisma izstādē «Balttour 2018» Rīgā, izstāžu centrā «Ķīpsala». Šogad stendu noformējumam oriģinalitāti piešķirs katrai pašvaldībai īpaši izveidota krāšņa pastmarka un pastkarte. Gatavojoties izstādei, visām Zemgales reģiona pašvaldībām izgatavotas 22 veidu drukātas pastkartes. Stenda apmeklētāji pilsētas vai novada pastkarti bez maksas kā sveicienu varēs nosūtīt kādam īpašam cilvēkam, aicinot viņu apceļot šo vietu. Interesenti, norādot precīzu saņēmēja pasta adresi, kartīti varēs iemest speciālā pastkastītē. Pēc izstādes slēgšanas organizatori nodrošinās tās nosūtīšanu.

«Starp mūsu novadu pastkaršu fotogrāfiem jāuzteic baušķenieks Jānis Katkevičs. Pērn viņš TIC uzdāvināja video «Bauska aicina!». Stendā tiks prezentēti vēl divi Jāņa video: «Zemgales Dižtirgus» un «Bauskas apkārtnes pilis rudenī». Šogad izstādes apmeklētāji iepazīs jaunu bukletu «Tūrisma maršruti Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadā». Rundāles pils muzejs sagatavojis otro galda spēli «Zosu spēle Rundāles pilī pie hercogienes» un īpašo Bauskas riekstu spēli. Tās uzvarētajiem būs iespēja iegūt kādu balvu no pārsteiguma kastes. Izstādē īpaši izcelsim Bauskas pasākumus: Vimbu svētkus, festivālus «Bauska TasTe», «Vivat Curlandia», Kantrimūzikas festivālu, arī vasaras jaunumu – mūsdienu etniskās mūzikas un seno arodu festivālu «Zobens un lemess»,» ar izstādē skatāmo iepazīstina I. Turkupole-Zilpure.

Pirmo reizi Ķīpsalā sevi prezentēs Mazmežotnes muiža, par atpūtas iespējām stāstīs jaunatklātais viesu nams «Miķelis».

Kā ierasts, gadatirgū plaša ir visu Latvijas novadu ekspozīcija. Jelgavnieki aicinās apmeklēt «Ledus skulptūru 20. festivālu» ar desmit valstu 30 mākslinieku piedalīšanos. Septembrī te notiks vērienīgas Baltu vienības dienas svinības. Tērvetes dabas parks šogad atzīmē izveidošanas 60. gadskārtu, turklāt Tērvete 2018. gada maijā ir izraudzīta par Latvijas Meža dienu norises vietu. Tradicionāli jau pavasarī Sama modināšanas svētkus svinēs Koknesē.

Uz Dobeli ziemā vērts doties skatīt Sniegavīru olimpiešu parādi, pavasarī svinēt Ceriņu, bet rudenī Ābolu svētkus. Jēkabpils novada Rubenes pagastā, kādreizējā Kaldabruņas skoliņā, kur saimnieko biedrība «Ūdenszīmes», iekārtots Pļavas muzejs, bet Aizkraukles pagastā jaunizveidotajā ekspozīcijā «Padomju gadi» var apskatīt interesantu pagājušā gadsimta otrās puses vēstures un sadzīves priekšmetu, kā arī kultūrvēsturiskā mantojuma liecību kolekciju.

Pēc senām receptēm gatavota grauzdētu cigoriņu, burkānu, miežu, rudzu un ozolzīļu kafija top Viesītes novada Elkšņu pagasta uzņēmējas Jolantas Kovnackas uzņēmumā. Daļu no produkcijas, arī jaunāko šķirni «Viesīte», kas radīta par godu Sēlijas mazpilsētas 90 gadu jubilejai, saimniece piedāvās nogaršot arī izstādes apmeklētājiem.

Šogad «Balttour 2018» var lepoties ar īpaši lielu kaimiņvalstu dalībnieku skaitu – jaunos tūrisma piedāvājumus prezentēs vairāk nekā 30 Lietuvas un Igaunijas dalībnieku. Kopumā no 2. līdz 4. februārim Ķīpsalā savu tūrisma piedāvājumu prezentēs 850 uzņēmumi no teju 40 pasaules valstīm.

Lietuva ir pasaules līdere pēc gaisa balonu skaita uz tūkstoš iedzīvotājiem. Viļņa ir viena no nedaudzajām galvaspilsētām Eiropā, kur tiek piedāvāti lidojumi gaisa balonā virs pilsētas vēsturiskā centra. Klaipēdas pilī nesen atvērts moderns Otrā pasaules kara muzejs «39/45». Ekspozīcija veidota divās daļās – Klaipēda Otrā pasaules kara laikā un Klaipēda pēc kara.

Klaipēdā interesenti aicināti apmeklēt Lietuvas Jūras muzeja atjaunoto delfināriju un iespaidīgo ekspozīciju. Muzejā ir 24 atjaunoti akvāriji, kā arī 25 metrus garš stikla tunelis zem centrālā akvārija, no kura var vērot virs galvas peldošās zivis. Te atrodas Baltijas reģionā vienīgais delfinārijs, kurā var skatīt ne tikai delfīnu šovus, bet arī izmēģināt delfīnterapiju.

Lietuvas otrajā lielākajā pilsētā Kauņā pērn atklāts interaktīvs izglītības un izklaides centrs «CurioCity». Tajā gan bērni, gan pieaugušie var doties lidojumā ar kosmosa kuģi, iejusties neatliekamās palīdzības brigādes locekļa lomā, pārvarēt šķēršļu taku ugunīgas lavas upē, dzēst ugunsgrēku, pārbaudīt savas prasmes skaņu ierakstu studijā.

Kaimiņi igauņi «Balttour 2018» aicinās noīrēt salu, ceļot ar laika mašīnu un apskatīt mamutu. Ir iespējams noīrēt mazo Vīrelaidas saliņu, kas atrodas pa vidu starp Muhu salu un cietzemi. Uz tās atrodas bāka un tās uzrauga māja, kurā var rīkot draugu ballītes, svinības un korporatīvos pasākumus vai arī vienkārši padzīvot vienatnē, neviena netraucētam.

Latvijas krastam tuvākā jūras sala Roņu sala ir Igaunijas mazākais pagasts. Tajā apskatāma Gustava Eifeļa projektētā un Francijā ražotā bāka. Igaunijas lielākās salas Sāmsalas vienīgajā pilsētā Kuresārē atrodas viens no nozīmīgākajiem tūrisma objektiem Igaunijā – senā un iespaidīgā Kuresāres pils, kurā izveidots muzejs ar jaunatklātajām virtuālajām tūrēm. Jauneklīgā Tartu ir nozīmīgākā un dzīvīgākā Dienvidigaunijas pilsēta. Pilsētas centrā var ļauties labsajūtai un nošļūkt pa 55 metrus garu ūdens slīdkalniņu «Aura akvaparkā». Ledus laikmeta centrā var uzzināt, kādas pēdas ir atstājis ledus laikmets un ieraudzīt milzu mamutu. Apgrieztās mājas apciemojums būs galvu reibinošs piedzīvojums gan lieliem, gan maziem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju