Tiltiņu pār Lielupi sola jūnijā 17

Mežotnes pilī sākta jaunā tūrisma sezona. Šogad tā sākusies ar jaunu īpašnieku. Valsts akciju sabiedrība «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) pili nodevusi SIA «CVR» apsaimniekošanā.

Uzņēmuma valdes loceklis Gunārs Salmiņš portālam pastāstīja par gaidāmajiem jaunumiem. Pirmā novitāte – ieeja pilī tagad ir no parka puses. Ienākot pilī pa agrāko ieeju, neesot izjūtas, ka cilvēks iekļuvis nozīmīgā, vēsturiskā celtnē. Tādēļ ienācēju plūsma novirzīta uz parka pusi. Te plašs, stiklots vestibils, būs arī reģistratūra viesnīcas viesiem, pašlaik darbojas kafejnīca.

Jāteic gan, ka šādas pārmaiņas ir pretrunā ar ēkas uzbūves un izmantošanas koncepciju. Šāda veida celtnēm galvenā ieeja vienmēr bijusi tā, pie kuras puslokā varēja piebraukt ar karietēm, automobiļiem un tad ieiet funkcionāli izmantojamā priekštelpā. Tur ir garderobe, labierīcības, kāpnes uz zālēm un apartamentiem.

«Mana vēlme, lai no autostāvlaukuma līdz ieejai pilī cilvēks nedaudz paspēj sevi sakārtot, radīt noskaņu, tad nākt un baudīt visu, ko mēs piedāvājam. Jaunumu šajā sezonā netrūks. Sākusi darbu mākslas galerija «Lielupe», bet ir vēl citi plāni,» ieceres atklāj G. Salmiņš.

Izstāžu kuratore Inga Jaunzeme piebilst, ka pašlaik galerijā «Lielupe» darbi tiek eksponēti vienā telpā. Tās ir Džemmas Skulmes gleznas,  ir ieceres izvērsties. Tiek plānota telpa Jāņa Anmaņa gleznām, arī sudrabkaļa Oļega Auzera mākslas darbiem.

«Vēlamies šeit izvietot četru piecu mākslinieku, mūsu prīmu darbus. Lai cilvēks, kurš atbrauc uz pili, šeit var baudīt augstākā līmeņa mākslas sasniegumus. Tā man šķiet prātīga lieta – eksponēt ne tikai pašu pili, bet tajā arī izvietot mākslas vērtības. Tā ir gadsimtiem sena tradīcija. Piļu saimnieki vienmēr ir atbalstījuši māksliniekus. Vēlos uzsvērt, ka mums ir ideja un telpas to atļauj, šeit izstādīt arī vietējo, Bauskas novada mākslinieku darbus,» skaidro I. Jaunzeme.

Jaunais pils apsaimniekotājs uzskaitīja arī problēmas. Ļoti aizlaists ir pils parks. To pat šopavasar ir grūtības nopļaut. Iespējams, ka zālienu var nākties pārsēt. Tie varētu būt darbi rudenim.

Pils telpu apskate, galeriju apmeklējums, arī stāvvietas izmantošana turpmāk būs par maksu. «Diemžēl valsts mums naudu nedod, jādzīvo ar to, ko nopelnām. Ja kāds stāvvietā piebrauks, mēs uzreiz pakaļ neskriesim, bet, pērkot ēkas apskates biļeti, tiks aprēķināta arī maksa par auto stāvēšanu,» skaidro G. Salmiņš.

Daudzus interesē, kad atjaunos gājēju tiltiņu pār Lielupi. Parasti maija sākumā tiltiņu ievietoja ūdenī. Pērn rudenī konstrukcija tika krietni papostīta, visticamāk, tā pat nav izmantojama. G. Salmiņš konkrētus solījumus par tiltiņa atjaunošanu nepateica. «Cik man zināms, VNĪ izsludinājuši konkursu par tiltiņa atjaunošanu. Ir paredzēts, ka šovasar to atjaunos, taču konkrēti neko nevaru pateikt. Mēs apsaimniekojam pili, taču tiltiņš nav mūsu pārziņā.

Es pats esmu celtnieks, esmu konstatējis, ka vecajam tiltiņam bijušas dažas kļūdas konstrukcijā. Pieskatīsim šo procesu un kopīgiem spēkiem veicināsim tiltiņa atjaunošanu. Apmeklētāju piesaistei tas arī mums ir nepieciešams,» skaidroja G. Salmiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Aiva

Maksas autostāvvietu (jo īpaši tā iekasēšanas veidu) apmeklētāji nesapratīs! Ko tad, ja atbrauc uz kafejnīcu?! Tad kafejnīcas rēķinam pieskaitīs klāt autostāvvietu un varbūt arī pils apskates biļetes cenu? Vai nu Salmiņš sāks domāt ar galvu vai šis rūpals viņam drīz jo drīz izbeigsies par nožēlu Mežotnes pagastam...

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.04 10:30

organizators

Aiva, sāc domāt ar savu galvu. Par velti komunismā bija. Tagad ir kapitālisms. Mums ir jāmaksā par visu šodien!

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.04 22:24

Kapitālistam

Nu, neizklausās tās idejas pēc rūdīta kapitālista (lasi, nopietna uzņēmēja) plāniem, bet taisni pēc veca komunista murgiem.

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.07 01:24

Onka

demonstrē savu "izcilo" izpratni par tūrismu un, īpaši, par to, kādai jāizskatās pilij, bet valsts ir atkratījusies no rūpēm un var priecāties, ka vēl viens cienījam objekts tiek pārvērsts par mēslu.

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.04 14:27

Skolotājs Mao

Lancmaņa vaigs, klausoties Salmiņa murgos, dikti saulains viss neizskatās.

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.04 14:30

Tūriste

Jā, piedāvājums tiešām lieliski "atbilst" izcilākās klasicisma stila pils Latvijā statusam un vienas no nozīmīgākajām Latvijas muižniecības dzimtām - Līveniem, arī. Nu tā mēs lepojamies ar savu izcilāko un pat brīvības cīnu varoņiem! Visu cieņu pieminētajiem māksliniekim, bet - ak, nabaga Kvarengi, Berlics, Mēdemi, Līveni - jūs, cik var noprats, laikam pie šīs vietas mākslas un vēstures vērtībām maz piederat!

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.04 15:02

sdrāv

stāvvietas maksa tur ir muļķība. nekas, es jau tur visu esmu apskatījis, pārlaidīšu šo maksas ēru. nauda jāpelna kafejnīcai, nevis stāvvietai, kas nekad nav bijusi pārpildīta.

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.04 20:53

Žubīte

Nosmējos par to stāvvietas maksu. Nu, ko, glupam putnam glupa dziesma.

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.04 22:41

adelheim

Izskatās pēc tāda ulmaņlaiku klasiska stagnāta, no turienes arī tāda tuvredzīga politika.Interesanti kuram naudas maisam tā firmele pieder?

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.04 23:49

Gan jau

caur ofšoriem kādam nekustamo priekšnieķelim

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.05 00:53

.

uz muzeju naktim- tiltinam jaabut kaartibaa!!!__)))

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.05 01:01

Naktīm

Kas tās par naktīm? Un uz kādu muzeju tad tu trauksies tam tiltiņam pāri?

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.05 22:49

Par stāvvietas maksu

Laba ideja. Vēl ateju neizmirstiet ! Ja pelna tad pelna

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.05 09:56

ieteikums

Šīs idejas autoram ieteiktu piedāvāt arī atslaucīšanas pakalpojumus ar no ekoloģiskas koksnes izgatavotām salvetēm.

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.07 13:13

Entonija

Gribu redzēt kā tas zemnieķelis tiltiņu taisīs.

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.05 10:09

Vietējais

Smiekliņš par stāvvietas maksu. Mežotnes centrā vietas ir atliku likām kur mašīnas novietot kaut pāris metrus no pils stāvvietas.

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.07 09:36

gans

Ieejas biļetes ar PVN neapliekas. Autostāvvieta apliekas. Lai par autostāvvietu varētu iekasēt naudinju, jābūt attiecīgai komercdarbības atļaujai un čekam ar PVN.
Un vēl. Kapitālisms vai komunisms, bet autostāvvieta pie Mežotnes pils nekad nav izdalīta kā atsevišķs pakalpojums. Šāda sīkmanība godu nedara.
Ieeja no parka puses varētu būt īslaicīgs risinājums, bet ieteiktu finansēt parādes ieejas kosmētisko remontu. Jebkurā gadījumā Mežotnes pils koptēls jau tā ir sa***s, ka derētu kārtīgi padomāt, pirms ko uzsākt.

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.08 14:09

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju