Tenisists Mārtiņš Podžus zaudē finālā 2

Vecsaulietis Mārtiņš Podžus (ATP 681.) agrā sestdienas, 14. oktobra rītā spēlēja Taizemē, kur «Futures 1500» turnīra finālā viņš cieta neveiksmi.

Sacensību finālā Mārtiņš ar 7:6 (2), 2:6, 6:7 (4) piekāpās 19 gadus vecajam Austrālijas tenisistam Maksam Purselam (ATP 304.), kurš turnīrā bija izlikts ar otro numuru, informē tenisa eksperts Valdis Bērziņš. Austrālietis izcīnīja otro «Futures» titulu. Viņa kontā ir arī viena «Challenger» trofeja.

M. Podžus divarpus stundu ilgajā finālā ne reizi nespēja nobreikot pretinieku (0/4), bet pats sāncensim visas breikbumbas (2/8) deva otrajā setā. Mača pirmajā setā breikbumbu nebija, bet trešajā setā abas iespējas bija Mārtiņam, kad M. Pursels 11. geimā servi spēja nosargāt no 5:5, 15:40. Drīz sekojošajā taibreikā M. Podžus divreiz zaudēja izspēles ar savu servi.

M. Podžus septīto reizi spēlēja «Futures» finālā. Karjeras finālos Mārtiņam ir trīs uzvaras un četri zaudējumi. Viņš pēdējo titulu izcīnīja 2015. gada jūnijā Stambulā, bet kopš tā laika zaudējis nākamajos divos finālos. Šonedēļ Taizemē, kur notika «hard» seguma turnīrs, Mārtiņam bija pirmais fināls kopš 2016. gada maija, kad M. Podžus 2. vietā finišēja Verobīčā (Florida). Šonedēļ Notaburi latvietim nopelnīti desmit punkti.

Mārtiņš turnīra pirmajā kārtā pārspēja japāni Makoto Oči (ATP 480.) ar 6:2 un 6:1. Ceturtdaļfinālā latvietis ar 7:6 (5), 6:0 pārspēja Taivānas sportistu Tsungu-Hua Jangu (ATP 302.). Pusfinālā Mārtiņš Podžus ar 6:3, 6:4 pieveica 18 gadus veco Taivānas tenisistu Čiensunu Lo (ATP 1181.).