Tējas tradīciju projektu noslēdz ar sadziedāšanos 2

Iecavas sieviešu kluba «Liepas» projekts, kura gaitā zemgalieši iepazina dažādu tautu tējas dzeršanas tradīcijas, piektdien, 10. novembrī, noslēdzies ar latviešu ieražām veltītu sadziedāšanās sarīkojumu.

Pasākums ar sadziedāšanos, sarunām un latvisku tējas pēcpusdienu svecīšu gaismā norisinājās 10. novembrī Jelgavas 5. vidusskolā, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja kluba vadītāja Beāta Bundule.

Uz sarīkojumu no Iecavas devās autobuss, kas uz Jelgavu aizveda folkloras kopu «Tarkšķi», Iecavas sievietes un citus interesentus. Noslēguma koncertā uzstājās «Tarkšķi», ukraiņu kultūras centra «Džerelo» bērnu studija «Džereļce», Jelgavas 5. vidusskolas deju kopa «Ija» un ansamblis «Soul». Koncertu ar dzejas priekšlasījumiem iekrāsoja dzejnieks Guntars Račs. Pasākumu noslēdza tējas dzeršana un sarunas.

«Bauskas Dzīve» jau vēstīja, ka projekta gaitā augustā Iecavā notika krievu tējas dzeršanas sarīkojums, septembrī – ukraiņu tradīcijām veltīta pēcpusdiena.

Ķīniešu tējas pēcpusdiena tika organizēta 18. oktobrī sadarbībā ar Iecavas vidusskolu, kurā mācās bērni no ķīniešu ģimenēm. «Liepas» bija sagatavojušas materiālus par ķīniešu tējas dzeršanas tradīcijām, tika demonstrēts tējas dzeršanas rituāls, radošajā darbnīcā tapa ķīniešu svētku dekori. Latviešu un ķīniešu bērni veidoja latviskus gaismeklīšus, kuros iedegt svecītes.
Kopā ar Iecavas vidusskolas skolotājiem bija izveidota izstāde par Ķīnas mākslas priekšmetiem. Pasākumu caurvija sarunas un kopīga tējas baudīšana. Lieliski palīgi bija ķīniešu bērni, jo īpaši Haudi Čens, kas palīdzēja tulkot. Pasākumā piedalījās 33 dalībnieki.
Čenu ģimene skaidroja, kā tēja tiek gatavota viņu ģimenē, kā izmanto dekorus. Viņi dalījās ar dažādām Ķīnas tējām.

B. Bundule atzīst, ka neizdevās piesaistīt daudzas Iecavas ķīniešu ģimenes, tomēr pasākumu var uzskatīt par izdevušos. «Ķīniešu tējas pēcpusdienā mācījāmies cits no cita, uzzinājām, kādas ir ķīniešu tradīcijas tējas pagatavošanā, kā to pasniegt un izbaudīt. Pavisam cita garša ir tējai, kad to izbauda ar mīlestību, prieku, ievērojot gadsimtiem pārbaudītas pagatavošanas tradīcijas un labā kompānijā,» stāsta «Liepu» vadītāja.

Projektā «Nacionālie tējas pasākumi Zemgalē» «Liepas» sadarbojās ar biedrību «Sadarbības platforma», kas pārstāv 26 Latvijas nacionalitāšu nevalstiskās organizācijas. Tas īstenots ar Kultūras ministrijas un Zemgales nevalstisko organizāciju centra atbalstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

un

kāda šim bija pievienotā vērtība?

pirms gada, 2017.11.12 20:55

kā kāds

čaju iestrēba

pirms gada, 2017.11.14 09:50

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju