Teātra studija «Savējie» saņem atzinības rakstu 4

Jūrmalā 20. un 21. oktobrī Latvijas jauniešu teātru festivālā un konkursā «Rainis un Aspazija Tev» piedalījās Rundāles teātra studija «Savējie».

Ar teatrālām performancēm pilsētvidē – mākslas stacijā «Dubulti» un Jūrmalas vilcienā – un astoņām konkursa izrādēm Jūrmalas kultūras centrā un Jūrmalas teātrī 20. un 21. oktobrī aizvadīts otrais Latvijas jauniešu teātru festivāls un konkurss «Rainis un Aspazija Tev», informē Jūrmalas pilsētas domes sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Astra Šēnberga.

Rundāles novada teātra studijas «Savējie» jaunieši saņēma atzinības rakstu par centieniem analizēt folkloras materiālu izrādē «Tas puisītis, tā meitiņa». Tā veidota pēc latviešu folkloras motīviem, režisore ir Lilita Lauskiniece.

Režisore pastāstīja, ka festivāls tika organizēts ļoti kvalitatīvi un profesionāli. «Varu droši teikt, ka šis bija augstākā līmeņa pasākums. Organizatori parūpējās par bezmaksas maltīti, guļvietām un sabiedriskā transporta biļetēm. Pat autobusa šoferītim viss tika nodrošināts. Lieliska organizētība augstākajā līmenī,» par pasākumu sajūsmu neslēpa Lilita Lauskiniece.

Konkursā katrs kolektīvs nepiedalās. «Mēs sūtījām videopieteikumu, kuru izvērtēja. Labākos un interesantākos aicina uz konkursu, kaut arī precīzi vērtēšanas kritēriji man nav zināmi. Esam priecīgi, ka izvēlējās mūs. Mēs pasākumu izbaudījām visā tā krāšņumā un no visas sirds. Esam smagi strādājuši mēģinājumos, par to tiekam apbalvoti. Mazāk svarīgs ir atzinības raksts, vairāk dod pieredze un emocionālais baudījums,» skaidro režisore.

Arī žūrija dalībniekus vērtēja ļoti profesionāli. «Katru kolektīvu vērtēja atsevišķi. Žūrija deva vērtīgus ieteikumus, katru uzstāšanos analizējot atbilstīgi savai kompetencei. Esam sajūsmā, ka varējām būt daļa no šī pasākuma,» prieku pauda Lilita Lauskiniece.

Otrajā Latvijas jauniešu teātru festivālā un konkursā piedalījās astoņi jauniešu teātri, kopumā 150 dalībnieku no Jūrmalas, Jelgavas, Saldus, Lubānas, Rundāles un Rīgas jauniešu teātriem. Teātri bija veidojuši izrādes pēc Aspazijas un Raiņa dzejas, latviešu folkloras motīviem, kā arī radījuši jaunus iestudējumus atbilstīgi šī gada festivāla tēmai «Es gribu spēlēt latviešu dramaturģiju».

Teātru izrādes konkursā vērtēja Jūrmalas teātra mākslinieciskais vadītājs un režisors Imants Jaunzems, aģentūras «Casting Bridge» aktieru atlases režisore Gunita Groša, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa teātra muzeja eksperte, pedagoģe un režisore Dace Liepeniece.

Latvijas jauniešu teātru festivāls sākts 2015. gadā, kad tika atzīmēta Raiņa un Aspazijas 150. jubileja, lai aktualizētu dzejnieku daiļradi jauniešu vidū un veicinātu jauniešu teātru attīstību un jaunradi Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

I.Ž.

MALAČI LAI VEICAS!!!!!

pirms gada, 2017.10.24 20:54

Malacis

Atzinības rakstus, kā pieņemts šādos pasākumos, saņēma visi dalībnieki! Par to arī priecājamies~

pirms gada, 2017.10.25 18:18

JA

Nu un kas, baigais notikums,,,

pirms gada, 2017.10.26 21:21

to Ja

Tu tur tiki? Ir notikums tur tikt

pirms gada, 2017.10.26 22:13

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju