Šogad kļavu sula izcili salda 1

Latvijā ir kļavu sulas tecināšanas laiks. Jau divas nedēļas kļavu sulu Brunavas pagastā tecina kāds ceraukstietis, kā arī Kārlis Ulmanis Vecumnieku novada Bārbeles pagastā.

Ceraukstietis stāsta, ka šogad kļavu sula padevusies izcili salda. «To, kādā kvalitātē būs sula, nosaka daudzi apstākļi – gaisa temperatūra, vieta, kur aug koks, un saules daudzums. Saulainā vietā un pakalnā sula būs pati gardākā. Arī urbuma vietai ir liela nozīme. Tai jābūt pareizā augstumā.»

Jaunietis apgalvo, ka kļavu sula ir ļoti vērtīga, tā attīra organismu. Ceraukstietis dienā no pieciem kokiem iztecina apmēram desmit litru sulas. Kļavu sulu var iegūt, līdz kokiem sāk plaukt lapas. Tad sula kļūst duļķaina un uzturā nelietojama.

Apmēram tikpat ilgi kļavu sulu iegūst Bārbeles pagasta ciematā Gaismas dzīvojošais Kārlis Ulmanis. «Jo siltāk, jo sulas ir vairāk. Kad bija plus pieci grādi, no astoņiem kokiem dienā satecēja 40 litru. Dažbrīd pat no viena koka varēja iegūt trīs litru sulas dienā. Tagad, kad ir vēsāk, no visiem kokiem satek labi ja 20 litru. Viss atkarīgs, kādi ir laikapstākļi un cik veca ir kļava, – jo vecāka, jo saldāka sula,» pārliecināts Kārlis.

Viņš jau apsver iespēju pārtraukt tecināt kļavu sulu un drīz plāno urbties bērzos. «Nedēļas vidū sula vēl tecēja smuki, bet uz nedēļas beigām, kaut nebija nekas aizsalis, sula teju netecēja vispār. Domāju, ir laiks slēgt urbumus, drīz jau jāsāk tecināt bērzu sula.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Novadniece

Piekrītu Kārlim Ulmanim - jo vecāka kļava, jo saldāka sula! Mums šogad kā cukurūdens, ļoti salda! Ja pati netecinātu un garšotu pie kāda, domātu, ka cukurs pielikts tā kārtīgāk!

pirms gada, 2018.03.23 11:07

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju