Skolu apmeklējums sala dēļ nav ievērojami samazinājies

Bauskā šorīt reģistrētā gaisa temperatūra bija mīnus 23,1 grāds, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Šādos laikapstākļos 1.–6. klašu skolēnu vecāki varēja ļaut bērniem neapmeklēt skolu.

Izglītības iestāžu apmeklējums zemās gaisa temperatūras dēļ Bauskas novadā nav ievērojami krities, aģentūrai LETA apstiprināja pašvaldībā. Bauskas novadā izglītības process norit kā ierasts.

Novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare pastāstīja, ka šodien daļa skolēnu devusies uz izstādi "Skola" Rīgā, arī peldētapmācība jaunajā Bauskas baseinā notiek pēc plāna.

"Varbūt kaut kur laukos kāds palika, jo mašīnu nevarēja iedarbināt, bet tas nenotiek masveidā," klāstīja Bauvare, atzīstot, ka daļa skolēnu izglītības iestādi neapmeklē slimības dēļ.

Jāatgādina, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem 1.–6. klašu skolēni (bērni vecumā no 7–12 gadiem) skolu var neapmeklēt, ja āra gaisa temperatūra pārsniedz mīnus 20 grādus. Savukārt 7.–12. klašu skolēni (vecumā no 13 gadiem) uz skolu var neiet, ja temperatūra nokrīt līdz mīnus 25 grādiem.

Tāpat Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka attiecībā uz pirmsskolas vecuma bērniem nav noteikta gaisa temperatūra, pie kādas bērni var neapmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi – bērnu vecākiem pašiem katrā atsevišķā gadījumā jāpieņem lēmums, vai attiecīgajā dienā bērna vešana uz bērnudārzu nekaitēs viņa veselībai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju