Skolotāji apmainās pieredzē

Jaunas mācību metodes un gadu desmitos pārbaudīti paņēmieni – par šīm un daudzām citām pedagoģiskām tēmām metodiskajā dienā diskutēja Bauskas pilsētas pamatskolas skolotāji ar kolēģiem no Levenes pamatskolas Lietuvā.

Kolēģi Bauskā tikās pagājušās nedēļas nogalē, pēdējā mācību dienā pirms pavasara brīvlaika. Viesi iepazina pilsētu, ieskatu tās vēsturē guva Bauskas muzejā. Savukārt pēcpusdienā kopā ar pamatskolas pedagogiem strādāja vairākās radošajās darbnīcās.

Darbošanās mērķis ir sasniegts – tā pēc kaimiņu vizītes portālam atzina skolas direktors Jānis Rumba. Lietuvas skolotāji pastāstīja par savu darbu, ieinteresēti vēroja dažādus mūsu pedagogu demonstrējumus. «Ir gūti ideju aizmetņi, ar tiem jāstrādā tālāk, lai noderīgāko realizētu mūsu stundās,» stāsta direktors.

Skolotāji tāpat apmainījušies ar informāciju par dažādu testa uzdevumu izstrādāšanu. Bauskas pedagogiem pieejami varianti, kurus izmanto Lietuvas kolēģi. Arī tas ir vēl viens veids, kā dažādot mācību darbu.

Levenes skolas direktore Lina Rauckiene «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, jaunievedumi izglītības jomā Lietuvā un Latvijā ir līdzīgi: «Reformas mums tāpat kā jums liek dzīvot laikam līdzi, tādēļ ir svarīgi satikties, izrunāties, iespējams, aizgūt kaut ko, lai viss nav jāizdomā pašiem.» Direktore uzteica mūsu interešu izglītību, kas skolēniem ir pieejamāka nekā Lietuvā.

Līdzīgi kā pie mums arī Lietuvas pedagogiem ir daudz neskaidrību par kompetencēs balstītā izglītības modeļa ieviešanu. Skolēnu izglītošanai tiek ieteiktas dažādas jaunas metodes, bet vērtēšanas sistēmu piedāvā līdzšinējo. L. Rauckiene pauda, ka šāda kārtība daudzus pedagogus satrauc. «Taču mēs esam radoši, izdomas bagāti, īstenosim arī šo reformu,» optimistiska savā spriedumā bija L. Rauckiene.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju