Simts kilometri baušķenieku iniciatīvā turpina krāties

Noslēgumam tuvojas pirmais mēnesis, kopš sākta Bauskas novadā radītā iniciatīva «100 km Latvijai», kur laika posmā no šī gada 8. augusta līdz 18. novembrim ikvienam ir iespēja dažādos aktīvos un sportiskos veidos veikt simts kilometrus.

Par iniciatīvas nosacījumiem atgādina iniciatore Solvita Rotberga: «Nav svarīgi, vai tā ir skriešana, iešana, velobraukšana vai jebkurš cits sporta veids, kurš aktīvistam iepaticies, vai veids un laiks, kad šī distance tiek veikta, svarīgi ir tas, ka cilvēki to tiešām labprāt dara.»

Iniciatīvā var sākt piedalīties jebkurā dienā, jebkurā laikā, pat ja tas ir 17. novembris un cilvēks nepaspēj veikt 100 kilometrus, viņš jebkurā gadījumā ir daļa no šī veselību veicinošā pasākuma un noteikti tiks aicināts uz noslēguma sarīkojumu, lai Latvijai simtgadē dāvinātu savus pieveiktos kilometrus.

Statistikas datus par paveikto apkopo Liene Rotberga. Viņa informēja, ka kopumā iniciatīvā reģistrētie dalībnieki, kuri sūta informāciju par paveikto, ir apmēram pussimts. Ir jau pāris dalībnieku, kuri sasnieguši un pārsnieguši 100 kilometru robežu gan skrienot, gan braucot ar riteni.

Daži no dalībniekiem distanci ar velosipēdu nolēma veikt vienas dienas laikā, izveidojot jautru un apņēmīgu kompāniju. Šoreiz aktivitātes autors bija biedrības «Codes malēji» pārstāvis Kaspars Brazovskis, kurš to veica kompānijā ar trim draugiem.

«Augusta beigās vienlaicīgi parādījās divi interesanti pasākumi – neformālais «Vienības brauciens» un «100 kilometri Latvijai», ko organizē Bauskas sporta entuziasti, arī kolēģi no «Codes malējiem» pārliecināja izmēģināt pēdējo. Plāns bija sākt dzimtajā pagastā un tur arī finišēt, apbraucot interesantākās vietas, savākt nepieciešamos simts kilometrus,» stāsta K. Brazovskis.

Maršrutā apmeklēta Mežotnes pils, Lielupe šķērsota pa pontona tiltiņu, tad Mazmežotnes muiža, Rundāles pils, Ādžūni. Bauskā izmēģināti veloceliņi, tālāk uz Gailīšu pagastu – uz Uzvaru. Tur no «Miķeļa» uz Mūsas trasi ar diezgan ekstrēmām izjūtām. «Pie kapiem liekas, ka asfaltu ir lējis Jūlijs Cēzars, kaut gan tad būtu iespējams, ka asfalts, ja to būtu lējis Jūlijs Cēzars, būtu saglabājies labāk,» smej riteņbraucējs. Pie Mūsas trases šķērsoja upi, un jau veikti vairāk nekā 70 kilometri. Apstāšanās pie gājēju tiltiņa Bauskā, un tad ar dažiem līkumiem arī simts kilometri ir rokā – finišs Codē.

Savukārt tie, kas nav gatavi nobraukt vienā dienā simts kilometrus, jo arī pieredzējušie riteņbraucēji atzīst, ka tas nav viegli, aicināti uz braucienu «Bauskas velorudens 2018», kas notiks 16. septembrī Bauskā.

«Kopumā dāvana Latvijai simtgadē no Bauskas novada sporta entuziastiem top. Aicinu ikvienu turpināt jau iesākto un sasniegt sev izvirzīto mērķi, bet tos, kuri vēl līdz šim nav saņēmušies pieteikt savu dalību, aicinu to darīt. Dāvināsim Latvijai sportiskus un veselīgus cilvēkus,» aicina L. Rotberga.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju