Simtlauciņu dambretē uzvar Bauskas 2. vidusskolas komanda

Bauskā pamazām tuvojas noslēgumam Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas un Māra Berga rīkotā Prāta spēļu olimpiāde. 22. novembrī notika simtlauciņu dambretes sacīkstes 1. – 4. klašu grupā.

Lai arī daži no novada labākajiem spēlētājiem neieradās, tomēr pārstāvniecība bija ļoti spēcīga. Turnīru ļoti labi iesāka Amanda Opočkina no Pilsrundāles vidusskolas, bet turpinājumā nogura un, piedzīvojot zaudējumus pret līderiem, palika astotajā vietā. Sacīkšu favorīti tikās piektajā kārtā – Keita Enija Platā no Bauskas sākumskolas pret Jurģi Stīpnieku no Bauskas 2. vidusskolas. J. Stīpnieks sāka labāk – domāja ilgāk, spēlēja uzmanīgāk, paņēma laukuma centru un veidoja labas kombinācijas. Tomēr spēles galotnē iedeva liekus gājienus pretiniecei, atļāva «iekļūt dāmā», tad pats apjuka pāris pozīcijās un spēli zaudēja. Turpinājumā K. E. Platajai neizšķirts pret Nikolu Šakeli no Bauskas 2. vidusskolas, bet tas arī vienīgais punktu zaudējums.

Dambretes turnīros vislielākā intriga sākās pēdējā kārtā. Kas uzvar, tam medaļas, kas zaudē... Tā Bauskas novada sacīkstēs 100 lauciņu dambretē 1. – 4. klašu audzēkņiem pēdējā kārtā savstarpējā spēlē tikās Ilze Astiča no Griķu pamatskolas un Emīlija Fratovčane no Uzvaras vidusskolas.

Emīlija Fratovčane jau pirms šīs spēles bija kļuvusi par turnīra pārsteigumu. Lielai daļai Bauskas novada dambretistu ir gan novada, gan Latvijas čempionātu pieredze, turklāt jau pat trīs gadu garumā. Šo spēlētāju vidū E. Fratovčane parādīja ļoti labu sniegumu.
Pēdējā partijā E. Fratovčane labāk nospēlēja vidusdaļā, gūstot pārsvaru laukumā. Tomēr galotnē pietika ar vienu kļūdu, lai I. Astiča pārņemtu vadību un apspēlētu pretinieci. Rezultātā Griķu pamatskolas skolniece trešā kopvērtējumā, bet pretiniece – 11. vietā. Starp meitenēm Uzvaras vidusskolas pārstāve bija piektā.

Kopvērtējumā meitenēm pirmajā vietā K. E. Platā, otrā – Ilze Astiča no Griķu pamatskolas, trešā –N. Šakele. Puišiem labākais bija J. Stīpnieks, otrais – Niks Ēķis no Bauskas 2. vidusskolas, trešais – Raiens Ginters no Bauskas sākumskolas. Komandu vērtējumā veiksmīgākie bija Bauskas 2. vidusskolas dambretisti. Otrajā vietā Bauskas sākumskola, trešie – Griķu pamatskolas dambretisti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju