Sāk sabiedrisko apspriešanu par lauku attīstības programmas rezultātiem 1

Eiropas Komisija (EK) sākusi sabiedrisko apspriešanu par 2007. – 2013. gada Lauku attīstības programmas (LAP) rezultātiem.

Sabiedriskā apspriešana rīkota elektroniski, respondenti aicināti aizpildīt anketu, kas atrodama EK mājaslapā, informē Zemkopības ministrijas (ZM) Lauku attīstības departamenta fondu uzraudzības un informācijas koordinācijas nodaļas vadītāja vietniece Karīna Afremoviča.

Apspriešanas rezultāti tiks izmantoti EK vērtējuma secinājumiem, kurus ņems vērā, gatavojot kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) laikposmam pēc 2020. gada. Aptaujas mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli par lauku attīstības programmas ieguldījumu.

Kā rāda ZM dati, kopējā atbalsta summa Latvijas lauksaimniekiem no LAP 2007. – 2013. gadā bija 1,383 miljardi eiro. Patlaban no 2014. līdz 2020. gadam lauku saimniecību attīstībai pieejami 1,531 miljardi eiro. Programmā ir līdzekļi saimniecību paplašināšanai un modernizācijai, ēku būvei, tehnikas un iekārtu iegādei un uzlabošanai, kā arī vides labiekārtošanai un publisko pakalpojumu dažādošanai.

Aptauju aizpildīt aicināti visi iedzīvotāji, iestādes un organizācijas, jo īpaši gaidītas atbildes no LAP atbalsta saņēmējiem – lauksaimniekiem, pārtikas pārstrādātājiem, nevalstiskajām organizācijām, lauku iedzīvotājiem, valsts pārvaldes iestādēm u. c.

Anketa līdz 2018. gada 20. aprīlim pieejama vietnē https://ec.europa.eu/info/consultations/performance-rural-development-programmes-2007-2013-period_lv. Respondenti var izvēlēties savai Eiropas Savienības dalībvalstij atbilstīgu valodu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

redzams,

kārtīgi pastrādājuši par to pieejamo miljardu, aparuši līdz pašai brauktuvei, grāvjus aizaruši, palieņu pļavas uzaruši, tālāk ko vēl uzarsim, lai varētu divreiz gadā izsludināt ārkārtas stāvokli?

pirms gada, 2018.02.05 10:19

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju