Sadarboties abpus robežai var arī leļļu darināšanā 1

Plašumā vēršas Lietuvas un Latvijas pierobežā mītošo ļaužu sadarbība. Ja izdodas novērst valodas problēmas, tad dalība pasākumos ir interesanta abām pusēm.

Biržos svētdien, 29. oktobrī, notika starptautisks amatniecības seminārs. Šogad tā tēma bija «Lelles mūsu dzīvē». Semināra rīkotāju, vietējās rokdarbnieču biedrības «Fantaziju skrynia» («Fantāzijas lāde»), lielajā zālē bija sabraukuši amatnieki no dažādiem Ziemeļlietuvas nostūriem: Pasvales, Biržiem, Šauļiem, Rokišķiem. Seminārā strādāja arī Vecumnieku novada Skaistkalnes pagasta lauku sieviešu kluba «Mēmelīte» pārstāves.

Kluba vadītāja Laima Indriķe «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka uz pasākumu skaistkalnietes ieradušās ne tikai kā klausītājas, bet atvedušas arī savus darbiņus. «Žūrija apskatīja visas lelles, bet paziņoja tikai pirmās vietas ieguvēju. Tā gan nebija neviena no mūsu lellēm. Taču ar pasākumu esam ļoti apmierinātas. Tas bija ļoti pārdomāti un kompakti organizēts. Redzējām daudz interesantu darbu, ieguvām idejas savām radošajām izpausmēm ziemas vakaros. Šis sarīkojums ir lielisks piemērs, kā dažādi var sadarboties kaimiņu valstu iedzīvotāji,» atklāj L. Indriķe. Viņa pārvalda lietuviešu valodu, tādēļ skaistkalnietes pasākuma norisi Biržos labi sapratušas.

Amatniecības seminārā rokdarbnieces pauda atziņas, ka leļļu darināšana ir lielisks laika pavadīšanas veids. Ierobežojumu leļļu darināšanā nav, rokdarbnieces var ļaut vaļu iztēlei. Turklāt lelles var izmantot ne tikai, lai spēlētos, bet arī dekoriem, piespraudēs. To darināšanā nereti izmanto etnogrāfiskos motīvus. Kā atzina viena no semināra dalībniecēm, – izgatavojot lelles, pieaugušie izsapņo savus bērnības sapņus.

«Bauskas Dzīve» jau vēstīja, ka Biržu tūrisma informācijas centrs oktobra nogalē tūrisma maršrutu aprakstus un ziņas par notikumiem publicē arī latviešu valodā. Informāciju var meklēt interneta vietnē visitbirzai.lt, arī sociālajā portālā «Facebook». Biržu tūrisma informācijas centra darbiniece Sigita Strautnikiene pauda pārliecību: «Domāju, ka tuvākajā laikā mēs atradīsim daudz kopīga ar latviešiem un turpināsim sadarbību.»

Internetā skatāms arī aktuālo pasākumu plāns. Tur rodama informācija par 31. oktobrī paredzēto Helovīnu dienai veltīto pasākumu Milišūnu saimniecībā, kas atrodas netālu no Latvijas robežas Pačeraukstē. Tā dalībnieki aicināti ierasties atbilstīgā tērpā un līdzi ņemt ķirbi. Viņiem tiek solītas šausmas saunā un metāla mūzikas koncerts sveču gaismā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

XXX

tik skaisti!Malači, organizētāji!

pirms gada, 2017.11.03 09:40

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju