Pagastu ļaudis Vecumnieku novadā stāsta par īpašām vietām un labiem cilvēkiem

Divos Vecumnieku novada pagastos sestdienas, 4. novembra, vakarā izskanēja priekšnesumi no cikla «Septiņi stāsti mūsu novadam».

Uzvedumus – vēstījumu par savu pagastu vai ciematu – kā veltījumu gaidāmajai Latvijas valsts simtgadei sagatavojušas septiņu novada kultūras iestāžu amatierkopas, vēstīts pašvaldības vietnē vecumnieki.lv. Katru uzvedumu tā veidotāji rāda savu un citu pagastu ļaudīm, dodoties viesos cits pie cita.

Bārbeles pagasta namā izskanēja stelpiešu stāsts «Te ir mūsu saknes, te – mūsu spārni». To vēstīja amatierteātra «Urguči» aktieri un režisore Lilita Berliņa, dāmu vokālais ansamblis «Nianse» ar vadītāju Ivetu Grantiņu, jauniešu deju grupa «Roga» un vidējās paaudzes kolektīvs «Stelpe» ar vadītāju Lāsmu Skābuliņu. Vizuālo prezentāciju veidojuši Egils Neliuss un Sandis Neimanis, uzveduma saturu – kultūras organizatore Sandra Neliusa.

Stelpiešu stāstā uzsvērts, ka dzīvesvieta ir ļoti svarīga te mītošajiem cilvēkiem, pat ja citu acīs tai nav īpaša krāšņuma. Stelpieši lepojas ar skolas ēku, kas pirmās brīvvalsts laikā tapusi ar vietējo ļaužu ieguldījumu. Te notiek ne tikai mācības, bet arī amatierkopu mēģinājumi un kultūras sarīkojumi. Stelpē ir starptautiska mēroga mototrase un atpūtas bāze «Pīlādži». Te bijušas Raiņa vectēva mājas «Pliekšāni», no kurām saglabājusies klētiņa.

Valles saieta namā 4. novembra vakarā izskanēja Skaistkalnes pagasta stāsts – koncertuzvedums «Zem Skaistkalnes debesīm». Tas septembrī rādīts Stelpes pamatskolā, kur oktobrī varēja noskatīties arī Bārbeles pagasta uzvedumu. Vecumnieku tautas namā izskanējis Vecumnieku stāsts «…bez ceļa piekusuma». Kurmenē rādīts Valles pagasta stāsts «Mazs bij tēva novadiņis, bet diženi turējās».

Sandra Neliusa noskatījusies vairāku pagastu stāstus un raksturo, ka ikvienam ir sava noskaņa – patriotiska, līksma, humoristiska, pārdomas rosinoša. «Tas rāda, cik dažādi esam savā novadā, ļauj labāk saprast citam citu. Tā mēs kopā šeit esam laimīgi, jo varam priecāties cits par citu,» saka S. Neliusa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju