Mārtiņš Podžus spēlēs Jelgavā 2

No 3. līdz 5. februārim Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, norisināsies Deivisa kausa 2. grupas Eiropas un Āfrikas zonas spēles, kur tenisa laukumā tiksies Latvijas un Norvēģijas vīriešu tenisa izlases. Latviju pārstāvēs arī vecsaulietis Mārtiņš Podžus.

Latvijas izlases kapteinis Kārlis Lejnieks informēja, ka Latviju varētu pārstāvēt Miķelis Lībietis, Mārtiņš Podžus, Artūrs Lazdiņš un Rūdolfs Mednis. Miķelis Lībietis un Mārtiņš Podžus izlasē spēlē jau kopš 2011. gada. M. Lībietis pašlaik Pasaules tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ieņem 380. vietu. Iepriekšējā gada novembrī viņš sasniedza savu karjeras augstāko pozīciju – 352. vietu. M. Lībietis augstāk ir dubultspēļu reitingā – 283. vieta. Tā liecina daviscup.com mājaslapas informācija. Savukārt M. Podžus piedzīvojis kritumu vienspēļu rangā un tagad atrodas 793. pozīcijā.

R. Mednis pašlaik ir 1288. vietā dubultspēļu rangā, karjeras augstāko punktu viņš sasniedza pērnā gada decembrī, kad ierindojās 1277. vietā, savukārt vienspēļu rangā sportists ir 1545. pozīcijā. A. Lazdiņš tagad atrodas 1277. pozīcijā, savukārt dubultspēļu rangā viņš ir 1188. pozīcijā.

Lai arī Latvijas izlase pēc reitinga Eiropas un Āfrikas zonas grupā novērtēta kā sestā spēcīgākā vienība, nedrīkst aizmirst pretiniekus. Latvijas izlases kapteinis K. Lejnieks uzsver, ka no Norvēģijas vīriešu tenisa izlases neviens neatrodas labāko divsimtniekā pasaules rangā. Tas gan neko nemaina – latviešiem abi spēcīgākie viesi varētu būt ciets rieksts. Norvēģijas pirmā rakete 17 gadus vecais Kaspers Rūds ATP rangā atrodas 266. vietā, savukārt dubultspēļu rangā – 934. pozīcijā.

Skaitliski tālāk no viņa atpaliek otrs izlases līderis – Viktors Durasovičs ATP individuālajā reitingā ir 622. vietā, dubultspēļu – 842. vietā. Pagājušajā gadā viņi abi tikai ar 2:3 piekāpās Lietuvas izlasei, kas pašlaik ir ievērojami spēcīgāka par Latviju un grupas reitingā atrodas trešajā vietā. V. Durasovičs šogad dubultspēlēs uzvarēja Turcijas «Future» klases turnīrā, savukārt Kaspers Rūds janvāri pavadīja Austrālijā «Australian Open» turnīra kvalifikācijā. Norvēģu vājums ir ļoti mānīgs, un latviešu vienīgais pārsvars ir tas, ka spēle notiek savās mājās.

Latvijas un Norvēģijas spēles pāra uzvarētājs 7. – 9. aprīlī tiksies ar Maroku vai Dāniju, lai turpinātu Deivisa kausa izcīņu Eiropas un Āfrikas zonas otrās grupas otrajā kārtā. Par vietas saglabāšanu arī zaudējošajai valstij nāksies cīnīties ar kādu no minētajām pretiniecēm.
Brāļi Jānis un Mārtiņš Podži janvāri aizvada Vācijas un Francijas «Future» klases turnīros. Pagaidām gan bez lieliem panākumiem – tālāk par astotdaļfinālu nav izdevies tikt.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

hmm

spirtik, vodka, sigareti

pirms 2 gadiem, 2017.01.24 16:24

Āfrika

Āfrika .................

pirms 2 gadiem, 2017.01.24 17:55

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju