Mārtiņš Podžus spēlē Latvijas izlasē 5

Latvijas izlases līderis Mārtiņš Podžus šajā nedēļā Melnkalnē spēlēja Deivisa kausa Eiropas zonas trešajā grupā. Latvija ar rezultātu 1:2 piekāpās Grieķijas izlasei.

Vecsaulietis Mārtiņš Podžus, kurš pasaules ATP rangā atrodas 565. vietā, vienspēlēs divos setos ar 3:6, 4:6 piekāpās Markosam Kavelonim (ATP 751.), informē tenisa apskatnieks Ulvis Brože. Pirms Mārtiņa cīņas zaudējumu piedzīvoja arī Latvijas izlases spēlētājs Roberts Grīnvalds, kurš ar 0:6, 4:6 piekāpās Joannim Stergiu. Abu izlašu pēdējā duelī dubultspēlēs latviešu duets Mārtiņš Podžus un Artūrs Lazdiņš ar rezultātu 7:5, 6:3 uzveica Markosu Kaloveloni un Joanni Stergiu, noslēdzot Latvijas un Grieķijas dueli ar rezultātu 1-2.

Mārtiņa vienspēles cīņas pirmajos sešos geimos abiem tenisistiem izdevās uzvarēt pie savas serves, tomēr turpinājumā grieķis Markoss Kavelonis tika pie breika. Iepriekšējā geimā atspēlējis breikbumbu, viņš pie 30:30 uzvarēja divās izspēlēs pēc kārtas un ieguva izšķirošo pārsvaru, kas ļāva uzvarēt pirmajā setā. Beigās M. Kavelonis vēlreiz nobreikoja latvieti, tādējādi uzvarot četros geimos pēc kārtas.

Otrais sets Mārtiņam Podžum sākās pagalam neveiksmīgi – viņš zaudēja ļoti ilgā geimā pie savas serves un acumirklī nonāca iedzinējos ar 1:4. Tomēr dramatiskā situācija latvietim palīdzēja – izdevās lauzt pretinieka servi un panākt izlīdzinājumu. Diemžēl brīdī, kad kļūdīties vairs nedrīkstēja, M. Podžus vēlreiz zaudēja geimu pie savas serves, otrajā setā piekāpjoties ar 4:6. Izdevās atspēlēt divas mačbumbas, tomēr trešā vairs nesekmējās.

Latvija pret grieķiem cīnījusies divas reizes. 2005. gadā Eiropas/Āfrikas zonas otrajā grupā tika piedzīvots zaudējums 1-4, savukārt pēc sešiem gadiem izdevās izcīnīt panākumu 4-1. Pagājušajā gadā Latvijas izlase nespēja noturēties Eiropas/Āfrikas zonas otrajā grupā, zaudējot Norvēģijas un Marokas izlasēm.