Lauksaimnieku apvienībai ievēlēts jauns vadītājs 5

Bauskas lauksaimnieku apvienības (BLA) valdes priekšsēdētāja amatā ievēlēts Vecumnieku novada zemnieks Mārtiņš Puriņš.

Vecumnieku novada lauksaimnieku sanāksmē decembra vidū piedalījās 20 cilvēki, «Bauskas Dzīvei» sacīja saimniecības «Liepas» īpašnieks Agris Veide. Viņš kā līdzšinējais BLA vadītājs rosināja novada zemniekus aktivizēties interešu pārstāvēšanai.

«Sanāksmē apspriedām slikto situāciju uz ceļiem,» stāsta A. Veide, «esmu gandarīts, ka BLA vadībā ievēlēts jauns lauksaimnieks, jo zemkopjiem pēc šī gada pārmērīgā mitruma vajadzīgs spēcīgs līders un interešu pārstāvis.»

A. Veide, kurš darbojas arī Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) vadībā un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomē (LOSP), kopā ar M. Puriņu decembra otrajā pusē piedalījušies nozares organizāciju sanāksmē Zemkopības ministrijā.

«Mārtiņš ir apņēmīgs, gatavs mācīties un pārstāvēt Zemgales lauku ražotājus,» raksturo A. Veide, piebilstot, ka BLA jauno vadītāju pieteiks Uzņēmumu reģistrā, iespējams, būs maināmi arī statūti. Biedrības dalībnieki plāno zemniekus aicināt uz vēl vienu apspriedi, lai noteiktu nākamā gada uzdevumus.

Sanāksmē Vecumniekos 14. decembrī ar LZF vadītāju Agitu Hauku apspriesta arī Eiropas Savienības kopējā lauksaimniecības politika (KLP) līdz 2020. gadam un nākotnē. Par iespējām piedalīties lauksaimniecības atbalsta noteikumu veidošanā un novada aktivitātēs stāstīja Vecumnieku pašvaldības izpilddirektore Aiga Saldābola.

Lauku attīstības konsultanti Anita Vismane no Bauskas novada un Kristaps Stallīts no Vecumnieku novada informēja par nākamgad plānotajiem semināriem un mācībām, kā arī par konsultāciju projektu, kura gaitā saimniecības var saņemt bezmaksas ieteikumus par atbilstību kontroles dienestu prasībām. Vecumnieku novada uzņēmēju biedrības valdes loceklis Zigis Alekšūns vēstīja par novada uzņēmumu kopdarbības iespējām.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

...

sviests un dubļi ....

pirms gada, 2017.12.27 18:50

Visus lauķus

Uz Grenlandi ar mantas konfiskāciju.

pirms gada, 2017.12.28 12:26

hmm

Lauksaimnieki? kur kads redz lauksaimniekus? slimestu bars kas nav spejigs pabarot tautu un dzivo no pabalstiem un kompensacijas

pirms gada, 2017.12.28 15:39

Diesel

un degviela na haļavu
Vai jaunāku nevarēja atrast?

pirms gada, 2017.12.28 19:16

precizējums

v a d ā t ā j s

pirms gada, 2018.01.17 16:27

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju