Lauksaimniecības uzņēmuma «Lielmežotne» apgrozījums pērn pieaug par 1,9% 2

Jauktās lauksaimniecības uzņēmums "Lielmežotne" pagājušajā gadā strādāja ar 3,77 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 6,5% un bija 119 682 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn "Lielmežotne" sasniedza optimālas ražas un realizēja saražoto produkciju. Vienlaikus kompānijas vadība norāda, ka uzņēmuma materiālu izmaksas ir samazinājušās par 3% salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Kompānijas vadība uzskata, ka uzņēmuma finansiālais stāvoklis ir stabils. 2016.gadā kompānija saņēma līdzekļus no Eiropas Savienības saistībā ar Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektu realizāciju.

Tāpat "Lielmežotne" ziņojumā teikts, ka pērn uzņēmums realizēja projektu ELFLA Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākumā "Investīcijas materiālajos aktīvos, atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā meliorācijas būves, būves pārbūves, būves atjaunošanai".

Pērn kompānija galveno uzmanību veltīja tirgus izpētei un jaunu pircēju, piegādāju piesaistīšanai. Kompānijas vadība atzīmē, ka uzņēmuma klienti pārsvarā ir Latvijas uzņēmumi, kā arī daži sadarbības partneri Eiropas Savienībā, ar kuriem iecerēts turpināt sadarbību.

Šogad kompānija lielāku uzmanību pievērsīs tiešo izmaksu samazināšanai. Kompānijas vadība, pamatojoties uz veiktajiem ieguldījumiem saimnieciskās darbības attīstībai, pauž uzskatu, ka SIA "Lielmežotne" ir labi nodrošināta, lai arī turpmāk saglabātu, kā arī palielinātu esošos saimnieciskās darbības apmērus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka "Lielmežotnes" apgrozījums 2015.gadā bija 3,698 miljoni eiro un peļņa bija 128 030 eiro.

"Lielmežotne" ir reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 46 860 eiro. Uzņēmuma pamatdarbības veidi ir graudu un rapša audzēšana, piena un liellopu gaļas ražošana, bet papildnozare ir elektroenerģijas ražošana no lauksaimnieciskās izcelsmes biomasas. Kompānija pieder deviņām Latvijas privātpersonām, tostarp lielākais "Lielmežotnes" īpašnieks ir Edgars Cielavs (75%).

Pievieno komentāru

Komentāri 2

hmm

pelna 128 030------un cik sanema kompensacijas?

pirms 2 gadiem, 2017.05.08 15:36

JāJā

Neizdevās ar pvn krāpties.

pirms 2 gadiem, 2017.05.08 16:10

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju